chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Tynki

Czytaj więcej chemia budowlana - Budować czy nie budować?
sposób wyświetlania:
Tynki - czytelnia

Zachowanie pięknego wyglądu i trwałego koloru elewacji przez wiele lat to życzenie każdego inwestora i wykonawcy. Systemy Ociepleń ATLAS to trwałość, estetyka i bezpieczeństwo fasad, a także unikatowe cechy pozwalające wykonawcom na realizację zleceń niemal w każdych warunkach.

Fasady budynków zaskakują pomysłowością. Coraz częściej doceniamy elewację jako wizytówkę obiektu, ale też jako pierwszą linię jego ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

W Polsce możemy się poszczycić olbrzymią ilością budynków zabytkowych z pięknymi ornamentami i zdobieniami na ich elewacjach.

Warto pamiętać, że zanim przystąpi się do prac aranżacyjnych, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie płaszczyzny, m.in. wyrównując ją przy użyciu tynku.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to zawód bardzo uniwersalny, dający kwalifikacje do wykonywania wielu prac budowlanych: tynkarskich, malarskich, tapeciarskich, glazurniczych i posadzkarskich. Ze względu na szeroki zakres uprawnień absolwenci tego kierunku są bardzo pożądanymi pracownikami. Rafał Plantos, Młodszy Specjalista ds. Szkoleń z Akademii Technicznej PPG Deco, przedstawia specyfikę tej specjalizacji.

Tynk stanowi zewnętrzną warstwę systemu ETICS. Jego głównym zadaniem jest osłona pozostałych warstw przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych...

Wykończenie ścian ma ogromne znaczenie dla ostatecznego efektu robót budowlanych. Idealnie gładka i trwała powierzchnia to podstawowe oczekiwania inwestora. Wiele zależy od odpowiedniego doboru produktów.

Budynki zabytkowe poddawane renowacji nie zawsze wymagają użycia specjalistycznych produktów. W miejscach, gdzie nie ma wilgoci lub zasolenia, wystarczy zastosować tradycyjne wyprawy cementowo-wapienne.

Przed laty tynki cementowo-wapienne były przygotowywane na budowie. Inwestor zmuszony był do samodzielnego dozowania składników oraz odpowiednio starannego ich wymieszania. Dzisiaj życie jest prostsze. Ekipy budowlane mogą skorzystać z gotowych mieszanek przygotowanych w fabrykach. Dają one gwarancję wysokiej jakości i pozwalają przyspieszyć prace.

Jak zatem zaprojektować fasadę, by była odporna na brud?

Jakie rodzaje tynku są dostępne na polskim rynku budowlanym? Czym się charakteryzują? Jakie są między nimi różnice i dlaczego warto je znać? Na te pytania odpowie przewodnik po tynkach, przygotowany przez ekspertów Weber.

Nierówności, odspojenia, plamy… wykańczanie powierzchni ścian to nie zawsze prosty zabieg malarski, ograniczający się do płynnych pociągnięć pędzlem. Bardzo dużo zależy tu od stanu podłoża, które zamierzamy pokryć tykiem czy farbą.Na co zwracać uwagę, przygotowując je do malowania lub innych czynności remontowych?

Bujna roślinność wokół naszego domu wygląda pięknie, ale nasza elewacja narażona jest na rozwój grzybów i pleśni. Jak temu zapobiec by cieszyć się zarówno urokiem zieleni, jak i estetyką fasady domu.

Jest odporny na warunki atmosferyczne, zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Idealnie nadaje się do odnowy i renowacji starych tynków strukturalnych, a do tego dostępny jest w bogatej kolorystyce. Tynk kwarcowy, bo o nim mowa to idealna alternatywa dla klasycznych tynków cienkowarstwowych.
Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt