chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Tynki

Czytaj więcej chemia budowlana - Tynk silikonowy – jakie są jego  zalety i wady?
sposób wyświetlania:
Tynki - poradnik

Powszechnie wykorzystywane tynki gipsowe zapewniają możliwość tworzenia estetycznych i dekoracyjnych form architektonicznych, ocieplają wnętrza oraz zabezpieczają elementy budowli przed ogniem.

Dobierając tynk przystosowany do warunków użytkowania budynku, systemu ocieplenia, jak i do warunków pogodowych, pomożemy ścianom utrzymać nienaganny stan. Jaki rodzaj tynku będzie najlepszy dla naszej inwestycji?

Przyjazny mikroklimat wnętrz i prywatną strefę dobrego samopoczucia pomagają stworzyć tynki i gładzie wapienne. Łatwo je wykonać, dlatego – przestrzegając kilku wskazówek – można podjąć się tego zadania samodzielnie.

Decydując się na konkretny materiał wykończeniowy, warto wziąć pod uwagę przeznaczenie pomieszczenia, które poddane zostanie tynkowaniu, panujące w nim warunki - w tym stopień wilgotności, a nawet tak osobliwe kryterium jak własne poczucie smaku.

Na co zwracać uwagę, przygotowując je do malowania lub innych czynności remontowych?

Prace budowlane nie mogą obyć się bez etapu tynkowania

Sześć podstawowych błędów związanych z tynkami cienkowarstwowymi

Atrakcyjny wygląd opakowania w zestawieniu z rozpoznawalną marką i odpowiednią ceną, to dobry wabik na osoby dokonujące zakupów samodzielnie. Sięgając po preferowany produkt, warto poświęcić chwilę na przyjrzenie się, jakie informacje są zawarte na takim opakowaniu. O słuszności wyboru mogą przesądzić detale, które nie zawsze wymagają szerokiej wiedzy z zakresu chemii.

Jakie tynki najlepiej zdadzą egzamin w naszych domowych wnętrzach? Warto zadać sobie to pytanie jeszcze przed przystąpieniem do wykańczania ścian lub sufitów.

Zadaniem tynków elewacyjnych jest ochrona ścian zewnętrznych przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Letnie miesiące są najchętniej wykorzystywane do przeprowadzania remontów, jednak panujące często wówczas wysokie temperatury mogą niekorzystnie wpływać na proces wiązania i utwardzania zapraw mineralnych, które używane są tak przy realizacji nowych, jak renowacji zabytkowych obiektów. Pojawia się pytanie – w jakich temperaturach można mineralne produkty aplikować, by nie odbiło się to destrukcyjnie na właściwościach zaprawy.

Mineralne wyprawy tynkarskie są powszechnie stosowanym produktem przy wykańczaniu elewacji budynków. O ich popularności decyduje zarówno atrakcyjna cena, jak i bardzo dobre właściwości ochronne i dekoracyjne. Tynki mineralne, w których spoiwem jest cement, cechuje bardzo dobra trwałość powłoki o wysokiej paroprzepuszczalności i znakomitej odporności na wpływ środowiska i zmiennych warunków atmosferycznych

Kolor i faktura tynku na elewacji to ważny element estetyczny budynku

Wygląd domu odzwierciedla gusta i oczekiwania jego właściciela. Zanim jednak podejmiemy decyzję o kolorze elewacji lub dachu, warto zasięgnąć porady fachowców...
1
234następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt