chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Tynki

Czytaj więcej chemia budowlana - Tynk silikonowy – jakie są jego  zalety i wady?

MPL Lekki tynk cementowo-wapienny

  właściwości  

Lekki i wydajny tynk maszynowy cementowo-wapienny na bazie perlitu. Otwarty dyfuzyjnie, czysto mineralny. Na sciany i sufity; na podłoża murowane i mineralne. Łatwy w obróbce i przyjazny w stosowaniu. Do wykonywania tynków wewnętrznych. Grubość warstwy: 15 - 25 mm - nakładanie w jednej warstwie. Całkowita grubość nakładania w 2 warstwach do 40 mm.

  zastosowanie  

- do wnętrz
- na mury wszelkiego rodzaju i na beton
- na ściany i sufity „od piwnicy aż po dach”
- jako jedno- lub dwuwarstwowy tynk podkładowy pod tynki cienkowarstwowe, gładzie, powłoki malarskie i płytki ceramiczne.
- dla nowych i remontowanych obiektów
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Worek 30 kg
Podłoże musi być czyste, nośne, suche, wolne od kurzu oraz resztek oleju szalunkowego. Luźne części oraz pozostałości po powłokach malarskich usunąć. Przy ocenie i przygotowaniu podłoża do tynkowania należy uwzględnić wskazania obowiązujących norm i warunków technicznych. Na podłożach silnie nasiąkliwych (np. beton komórkowy) lub nierównomiernie nasiąkliwych (np. ściana mieszana ) należy wykonać obrzutkę zaprawą quick-mix MZ 4 lub zagruntować je preparatem quick-mix ABS. Na powierzchniach z betonu zwykłego i lekkiego zaleca się przygotowanie podłoża poprzez wykonanie 50 % obrzutki quick-mix MZ 4. W przypadku podłoży betonowych szalunkowych lub podłoży słabo lub nienasiąkliwych zaleca się wykonanie – obrzutki pełnej (kryjącej) quick-mix MZ 4 lub 100 % gruntowanie za pomocą gruntu mineralnego/mostku sczepnego PHG.
Zużycie: 1,1 kg / m2 / 1 mm.
Produkt zawiera cement portlandzki, który może powodować uczulenie oraz wodorotlenek wapnia W połączeniu z wodą lub wilgocią daje odczyn alkaliczny. W związku z tym należy chronić oczy i skórę. W przypadku zetknięcia zaprawy ze skórą, należy miejsce kontaktu przemyć dokładnie wodą. W przypadku kontaktu zaprawy z okiem konieczne jest obfite przemycie oka wodą oraz bezzwłoczne zasięgnięcie porady lekarza.
Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt