chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Tynki

Czytaj więcej chemia budowlana - Tynk silikonowy – jakie są jego  zalety i wady?

FX 600 Flex Elastyczna zaprawa klejąca

Elastyczna, cienkowarstwowa, zaprawa klejąca do klejenia płytek na podłożach ogrzewanych na balkonach, tarasach oraz na starych okładzinach ceramicznych. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Innowacyjna technologia trasstec.

  właściwości  

- elastyczna
- cienkowarstwowa
- wyprodukowana z wykorzystaniem technologii trasstec
- EC 1 Plus - bardzo niski poziom emisji
- zmniejszony spływ
- wydłużony czas otwarty
- zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień
- duża siła klejenia
- łatwa w stosowaniu
- duża stabilność
- modyfikowana polimerami wysokiej jakości
- mrozoodporna i wodoodporna

  zastosowanie  

- do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
- do przyklejania płytek ściennych oraz podłogowych z glazury, terakoty, kamionki, klinkieru, gresu, mozaiki szklanej, płytek z kamienia naturalnego niewrażliwego na przebarwienia
- do klejenia płytek na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych oraz gipsowych, na płytach gipsowo-kartonowych oraz płytach gipsowo-włóknistych oraz na lastryku
- na ogrzewane jastrychy cementowe oraz anhydrytowe
- do klejenia płytek w technologii ,, płytka na płytkę”
- do klejenia płytek na wszelkiego rodzaju izolacjach podpłytkowych quick-mix: FDF, FDS 1K, FDS 2K
- do klejenia płytek w pomieszczeniach mokrych oraz na balkonach i tarasach
- do klejenia płytek w miejscach poddawanych intensywnym obciążeniom mechanicznym np.: ciągi komunikacyjne, schody
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Magazynowanie: w suchym miejscu 12 miesięcy od daty produkcji
Opakowanie: 25 kg
Podłoże musi być mocne, nośne, suche, czyste, nieprzemarznięte, nieodkształcalne, wolne od kurzu, pyłu oraz resztek środków antyadhezyjnych. Luźne części podłoża oraz stare powłoki malarskie należy usunąć. Podłoża chłonne zagruntować Emulsją gruntującą UG. Podłoża gładkie, niechłonne w celu zwiększenia przyczepności należy zagruntować Kwarcowym środkiem gruntującym QG. Zaprawę klejącą nanosić dopiero po całkowitym wyschnięciu preparatu gruntującego. Stosować na podłożach takich jak beton, ogrzewane jastrychy cementowe, ogrzewane jastrychy anhydrytowe, tynki cementowe, tynki wapienno-cementowe, tynki wapienne, bloczki z betonu lekkiego, płyty gipsowo-kartonowe oraz gipsowo-włókniste. Podłoże musi być wysezonowane - wiek podłoża powinien być większy niż 28 dni.
Nierówności podłoża do 5mm można uzupełnić dzień wcześniej za pomocą zaprawy FX 600 Flex. Większe ubytki i nierówności powinny zostać wyrównane za pomocą Szybkowiążącej zaprawy naprawczej ZN 30.
Zawartość opakowania 25 kg wsypywać stopniowo do pojemnika zawierajacego od 5,0 do 5,5 l czystej wody i dokładnie wymieszać przy użyciu mieszadła wolnoobrotowego przez ok. 3 minuty, do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Następnie należy odczekać ok. 5 minut i ponownie przemieszać zaprawę. Tak przygotowaną zaprawę zużyć w ciągu ok. 2-3 godzin. W przypadku związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne rozrabianie jej wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być mieszana z suchą zaprawą oraz z wodą w celu zmiany jej konsystencji.

Za pomocą gładkiej pacy nanieść najpierw tzw. warstwę kontaktową, następnie za pomocą pacy zębatej nanieść właściwą warstwę klejącą. Rozmiar zęba pacy należy dostosować do wymiaru płytek. Płytki układać przed rozpoczęciem procesu „naskórkowania” tzn. przed upływem 30 minut. Płytki należy starannie docisnąć, następnie przesunąć i ustawić w ostatecznym położeniu.

Przed klejeniem okładziny ceramicznej na podłożach z ogrzewaniem podłogowym, należy ogrzewanie wyłączyć na dobę przed rozpoczęciem prac płytkarskich. Ponownie włączyć po całkowitym związaniu zaprawy, po min. 48 godzinach i stopniowo podwyższać temperaturę.

Przy stosowaniu zaprawy klejowej FX 600 na zewnątrz, w miejscach narażonych na oddziaływanie wody oraz w miejscach narażonych na znaczne obciążenia mechaniczne okładziny ceramiczne należy kleić metodą tzw. kombinowaną Buttering-Floating polegająca na nakładaniu zaprawy na podłoże jak również na płytkę. Następnie płytki mocno docisnąć do zaprawy, zwrócić uwagę, aby nie pozostawały puste przestrzenie pod płytką.

Świeżą zaprawę należy chronić przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak mróz, porywiste wiatry, bezpośrednie nasłonecznienie oraz deszcz. Prace należy wykonywać przy temperaturze powietrza i podłoża od +5ºC do +30ºC. Spoinowanie można rozpocząć nie wcześniej niż po upływie 24 godzin od przyklejenia płytek.
Produkt zawiera cement, który może powodować uczulenie.

W połączeniu z wodą lub wilgocią daje odczyn alkaliczny.

W związku z tym należy chronić oczy i skórę. W przypadku zetknięcia zaprawy ze skórą, należy miejsce kontaktu przemyć dokładnie wodą. W przypadku kontaktu zaprawy z okiem konieczne jest obfite przemycie oka wodą oraz bezzwłoczne zasięgnięcie porady lekarza.
klasa zaprawy: C2 TE wg PN-EN 12004
czas dojrzewania: ok. 5 min
czas zużycia: ok. 2-3 godzin
czas otwarty do 30 min.
temperatura obróbki: +5°C do +30°C
zużycie wody: od 5,0 do 5,5 l na 25 kg
spływ wg normy PN-EN 12004: < 0,5 mm
zużycie: ok. 1,4 kg/m2/mm grubości

Dane techniczne odnoszą się do temperatury 23°C i 50 % wilgotności względnej powietrza.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt