chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Tynki

Czytaj więcej chemia budowlana - Tynk silikonowy – jak wybrać ten najlepszy?

Czy można ułożyć tynk na tynk?

Jeżeli dom jest ocieplony, to usunięcie tynku, stanowiącego warstwę elewacyjną w
systemie ociepleń, nie jest dobrym pomysłem. Podczas wykonywania tego typu prac można uszkodzić inne warstwy układu, szczególnie warstwę zbrojącą, w praktyce decydującą o trwałości całego ocieplenia. Na szczęście, istnieje inne rozwiązanie, zdecydowanie lepsze, łatwiejsze i przed wszystkim mniej pracochłonne – położenie nowego tynku na już istniejący.
Generalnie, nie ma znaczenia jaki rodzaj tynku cienkowarstwowego położymy na inny tynk cienkowarstwowy, ale ponieważ od każdej reguły jest wyjątek, występuje on i w tym przypadku. Jeżeli na ścianie z betonu komórkowego położono wcześniej tynk mineralny, to nie powinniśmy pokrywać go tynkiem akrylowym, który charakteryzuje się niską paroprzepuszczalnością i w rezultacie może (choć nie musi) powodować zatrzymywanie wody w przegrodach ściany. Czy tak będzie na pewno, warto się upewnić korzystając bezpłatnie z programu komputerowego Salta (dysponują nim doradcy firmy Atlas), który w mgnieniu oka rozwiąże ten problem, wyliczając dyfuzję pary wodnej przez przegrodę.
Kładąc tynk na tynk musimy zatem skupić się raczej na sposobie położenia, a nie na jego doborze. Pamiętajmy, że wybierając tę technologię, niezmiernie istotne jest, aby powierzchnię starego tynku wyrównać przy pomocy zaprawy klejącej Atlas Stopter K-20 lub Atlas Hoter U i zatopić w niej siatkę, która zwiększy przyczepność nowo położonego tynku. Nie ufajmy do końca swoim umiejętnościom i wiedzy, bo inwestujemy duże pieniądze. Powierzmy tę pracę fachowcom.

Piotr Idzikowski, Grupa Atlas.

Przeczytaj więcej w poradniku: więcej...
Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt