chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Kompleksowe ocieplenie ścian – system THERMA+

Kompleksowe ocieplenie ścian – system THERMA+

21.01.2015
Aktualnie maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych wynosi 0,25 W/(m2*K). Zachowanie tej normy daje gwarancję, że budynek będzie trzymał ciepło. Dla uzyskania możliwie najlepszej izolacji warto korzystać z systemów ociepleń elewacji.

Chemia budowlana -  Fot. Arsanit
Fot. Arsanit
THERMA+ firmy Arsanit to kompleksowy, certyfikowany system oparty na styropianie. Płyta styropianowa zapewnia tu skuteczną termoizolację wierzchniej warstwy budynku, zagrożonej stratami ciepła osiągającymi nawet poziom 50%. Pełną efektywność rozwiązania uzyskuje się w wyniku odpowiedniego skompletowania wszystkich jego elementów. THERMA+ składa się z sześciu profesjonalnych produktów:
-zaprawa klejowa do przyklejania płyt styropianowych - Styramik THS-04,
-materiał izolacyjny - styropian THERMO Fasada lub THERMO Fasada Extra,
-zaprawa klejowa do zatapiania siatki zbrojeniowej - Therma+ TH-03,
-warstwa zbrojąca - siatka z włókna szklanego VERTEX 145 / AKE 145,
-podkład tynkarski gruntujący THERMAGrunt,
-tynk strukturalny THERMATynk.

Chemia budowlana -  Fot. Arsanit
Fot. Arsanit

Funkcjonalność i estetyka


Dzięki styropianom użytym w systemie THERMA+, których współczynnik przewodzenia ciepła wynosi od λD ≤ 0,038 W/mK do λD ≤ 0,040 W/mK, zmniejsza się zapotrzebowanie na zużycie energii do ogrzania budynku, co przekłada się bezpośrednio na obniżone koszty jego eksploatacji. Natomiast zabezpieczenie mikrobiologiczne tynków strukturalnych THERMATynk zapewnia elewacji skuteczną ochronę przed korozją biologiczną.
REKLAMA:


Chemia budowlana -  Fot. Arsanit
Fot. Arsanit
Przy wykończeniu ścian zewnętrznych budynku nie mniej ważnym aspektem jest estetyka. Do wierzchniej warstwy elewacji ocieplanej w systemie THERMA+ producent proponuje tynki: akrylowy THERMATynk-A lub silikonowy THERMATynk-SN – oba dostępne w 345 barwach oraz w dwóch strukturach: „baranek” i „kornik”. Możliwe jest też wykonanie koloru na specjalne zamówienie. Podkłady tynkarskie i tynki strukturalne dostępne są w wariantach: akrylowy, silikonowy, silikatowy, silikatowo-silikonowy. W ofercie jest również tynk mineralny.

Źródło: Arsanit

Autor: Arsanit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt