chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Tynk mozaikowy wewnątrz budynku

Tynk mozaikowy wewnątrz budynku

15.05.2014
Doskonałe właściwości użytkowe oraz ogromne walory plastyczne tynków mozaikowych sprawiają, że coraz częściej wykorzystujemy je do wykańczania elewacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzi, abyśmy sięgnęli po nie także we wnętrzach – w niektórych miejscach okażą się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych farb.

Chemia budowlana - Fot.  Malfarb
Fot. Malfarb
Tynki mozaikowe od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością wśród osób remontujących i wykańczających fasady swych domów. Z jednej strony zapewniają doskonałe parametry użytkowe – są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a zarazem zmniejszają nasiąkliwość ścian. Z drugiej zaś umożliwiają tworzenie dowolnych mieszanek z kolorowego kruszywa, a przez to uzyskiwanie niepowtarzalnych efektów wizualnych na elewacji. Wbrew pozorom tynki mozaikowe sprawdzą się także we... wnętrzach: - Zmywalne tynki okażą się idealne wszędzie tam, gdzie często dochodzi do brudzenia się ścian czyli np. na klatkach schodowych, w kuchniach czy łazienkach, Będą tu dobrą alternatywą dla farb, które wymagałyby częstego zmywania. Zarazem jednak dzięki opcji swobodnego mieszania kruszywa tynk mozaikowy możemy wykorzystać do stworzenia niebanalnej aranżacji wnętrza lub motywu dekoracyjnego na ścianie – wyjaśnia Mariusz Szubert, manager marki Malfarb.

Chemia budowlana - Fot.  Malfarb
Fot. Malfarb
Miejscem, w którym coraz częściej wykorzystuje się tynki mozaikowe, są np. korytarze, klatki schodowe lub kuchnie. Pomieszczenia te zazwyczaj częściej niż inne ulegają zabrudzeniom, dlatego nierzadko maluje się drogimi farbami lateksowymi. Alternatywą może okazać się tynk, który umożliwi swobodne zmywanie zabrudzeń, a w kuchni dodatkowo pozwoli stworzyć ciekawy efekt dekoracyjny. Z kolei na klatce schodowej lub w korytarzu możemy z powodzeniem wykorzystać go do zastąpienia tradycyjnej lamperii olejnej. Dodatkowo tynk mozaikowy zastosowany na ścianie w tego typu pomieszczeniu sprawi, że nie będziemy musieli korzystać z mało estetycznych, plastikowych osłonek na włączniki prądu, gdzie najczęściej dochodzi do zabrudzeń powierzchni ściany.Innym przykładem wykorzystania tynku mozaikowego jest pokrycie nim obudowy kominka – tynk może okazać się zdecydowanie tańszą, ale jednocześnie nie gorszą metodą wykończeniową niż zastosowanie np. marmuru. Dodatkowo dzięki wysokiej odporności na szorowanie umożliwi swobodne zmywanie powierzchni kominka, na której często pojawiają się zabrudzenia z sadzy oraz popiołu.

Oczywiście tynk mozaikowy możemy postrzegać również poprzez pryzmat czysto dekoracyjny. Ogromny wybór kolorów i rozmiarów kruszywa sprawia, że z łatwością stworzymy oryginalną mieszankę.

Źródło: Malfarb(MZ)

REKLAMA:


Autor: Malfarb - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt