chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Wewnętrzne ocieplenie mieszkania przed zimą

Wewnętrzne ocieplenie mieszkania przed zimą

05.11.2012
Jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu i przymrozkami ocieplimy ściany naszych domów z pomocą płyt izolacyjnych firmy Saarpor. Specjalne płyty Climapor XPS ocieplą ściany wewnątrz pomieszczeń. Łatwy montaż i niski koszt materiałów pozwalają na ocieplenie mieszkania nawet w ciągu kilku dni.

Chemia budowlana - Fot. Saarpor
Fot. Saarpor
Dla wszystkich spóźnialskich, którzy chcieliby przed zimą ocieplić dom, ale obawiają się, że na ekipę remontową jest już za późno, firma Saarpor przygotowała gotową technologię. Zabezpieczając ściany naszych domów przed mrozami nie dopuszczamy do utraty blisko 40 proc. ciepła. Wykorzystując gotowe technologie izolacyjne w postaci płyt Climapor XPS, szybko, łatwo i niedrogo ocieplimy dom nawet samemu.
REKLAMA:


Ciepłe wnętrza bez wysiłku


Płyty Climapor XPS wykorzystuje się do wykonywania izolacji i ociepleń nie tylko ścian, ale również sufitów i podłóg wewnątrz pomieszczeń. Wprowadzenie takiej izolacji sprawi, że temperatura ogrzewanego pomieszczenia szybko wzrośnie, a my unikniemy dużych strat energii na ogrzewanie.

Chemia budowlana - Fot. Saarpor
Fot. Saarpor
Płyty Climapor XPS wykonane są ze specjalnego utwardzonego ekstrudowanego polistyrenu. Są cienkie (4 lub 7 mm). Pomimo niewielkiej grubości posiadają doskonałe właściwości izolacji termicznej, takie same jak: dwukrotnie grubszy styropian, 20 razy grubsza ściana z cegły litej czy 60 razy grubszy beton.

Izolacja wewnątrz pomieszczeń


Płyty Saarpor Climapor XPS z powodzeniem wykorzystać można zarówno do mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Niewielka grubość izolacji pozwala na stosowanie płyt bez obawy o zmniejszenie powierzchni mieszkania. Płyta jest także niezastąpiona w miejscach trudnodostępnych jak: okolice okien i drzwi, osłony rolet okiennych czy wnękach kaloryferowych. Płyty podnoszą także izolację ścian działowych oraz piwnic i fundamentów, gdzie nie ma możliwości wykonania izolacji zewnętrznej.

Izolacja nie tylko termiczna


Climapor XPS zapewnia zarówno ochronę pomieszczenia przed utratą ciepła, ale dodatkowo doskonale wycisza mieszkanie. Chroni od hałasu docierającego z zewnątrz, a także tego dochodzącego z innych lokali w budynku. Płyta XPS o grubości 7 mm redukuje poziom hałasu o 16 dB. Dużą i jakże istotną zaletą płyt izolacyjnych jest ochrona ścian przed wilgocią. Jest także odporna na działanie pleśni i grzybów.

Chemia budowlana - Fot. Saarpor
Fot. Saarpor

Samodzielna izolacja w kilku krokach


Montaż płyty Climapor XPS jest prosty i bez problemu możemy wykonać go sami. Oto instrukcja w kilku krokach:

Krok 1: Przygotowujemy powierzchnię. Uszkodzone powierzchnie na ścianie czy suficie naprawiamy i wyrównujemy przy użyciu gładzi szpachlowej. Następnie nanosimy na ścianę przy użyciu zębatej szpachelki specjalny bezrozpuszczalnikowy klej do styropianu Decosa.
Krok 2: Płyty izolacyjne przykładamy do ściany na styk, naddatki docinamy nożem i wyrównujemy całość przy użyciu gumowego wałka. Styki płyt uszczelniamy szpachlą dyspersyjną lub taśmą.
Krok 3: Całość możemy bezpośrednio pomalować, pokryć tapetą lub kafelkami. Dodatkowo na płyty XPS można położyć siatkę z włókna szklanego i tradycyjny tynk.

Płyty Climapor XPS


Wymiary: 1 x 0,5 m
Grubość: 4 lub 7 mm

Cena: 47 zł / paczka 8 sztuk (4 mm)
Cena: 57 zł / paczka 8 sztuk (7 mm)

Płyty Climapor XPS dostępne są w większości marketów sieci Castorama.
Autor: Saarpor - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt