chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » quick-mix Lobatherm P

quick-mix Lobatherm P

23.07.2012
Systemy ociepleń LOBATHERM to bogata oferta produktów przeznaczonych zarówno dla klientów indywidualnych , jak i również dla inwestorów instytucjonalnych i przemysłowych (centra handlowe, parkingi, biurowce, osiedla). Bogata oferta faktur i uziarnień tynków oraz szeroka gama kolorów pozwalają dopasować styl i estetykę elewacji do charakteru budynku i indywidualnych potrzeb inwestora.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Przeciwwagą do tradycyjnych cienkowarstwowych systemów ociepleń, firma quick-mix wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wprowadziła system LOBATHERM P przeznaczony do wykonywania systemów ociepleń o charakterze mineralno-monolitycznym z udziałem płytek klinkierowych lub innych okładzin ceramicznych.
REKLAMA:


W przypadku zastosowania takiego układu warstw zyskujemy m. in. na pojemności cieplnej, która może być akumulowana w materiale ceramicznym, i która to może odegrać kluczową rolę w walce z agresją mikrobiologiczną często występującą na elewacjach z cienkowarstwowych systemów ociepleń. Kolejnym ważnym aspektem jest uzyskiwana wysoka udarność mechaniczna obejmująca zakres miedzy 5 a 10 J. Tak wysokie parametry wytrzymałości na uderzenia pozwalają na nieograniczony zakres zastosowań tam gdzie wymagana duża odporność na zniszczenia lub uszkodzenia elewacji.

Testowane w ekstremalnych warunkach i wielokrotnie sprawdzone w praktyce, system ociepleń LOBATHERM P oferuje bezpieczeństwo i trwałość, tak oczekiwane przez klientów.

Wymogi dotyczące stosowania okładzin ceramicznych na systemach ociepleń.


Jako okładziny ceramiczne wolno stosować beleczki, płytki i płyty zgodnie z DIN18515-1
Okładziny muszą być mrozoodporne zgodnie z DIN EN 202.
Długość boków nie może przekraczać 300 mm (powierzchnia < 0,09 m2).
Okładziny nie mogą przekraczać maks. 15 mm grubości.Okładziny ceramiczne muszą spełnić wymogi odnośnie ilości i objętości porów od strony mocowania.
- rozkład wymiarów porów musi mieć maksimum dla promieni porów > 0,2 m2;
- objętość porów musi wynosić > 20 mm3/g;
Udział spoin na m2 musi wynosić min. 6%.

Wodonasiąkliwość okładzin zgodnie z DIN EN ISO 19 545-3 w przypadku zastosowania:
- płyt izolacyjnych z polistyrenu EPS: nie może przekraczać 6%,
- płyt izolacyjnych z wełny mineralnej: nie może przekraczać 3%.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
1. Zaprawę uniwersalną do klejenia płyt termoizolacyjnych quick-mix RKS należy przed zastosowaniem wymieszać w odpowiedniej proporcji z wodą. Gotową zaprawę klejącą nanieść – metodą pasmowo-punktową na płytę i mocno ją docisnąć do uprzednio przygotowanego podłoża.

2. Na płytach termoizolacyjnych powinna zostać zatopiona siatka z włókna szklanego powlekanego PUG przy użyciu zaprawy systemowej quick-mix RAS (grubość warstwy powinna być uzależniona od rodzaju i wielkości płytek, od 7-10 mm).

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
3. Tak zabezpieczone płyty styropianowe powinny zostać dodatkowo zamocowane przy użyciu kołków rozporowych z trzpieniem metalowym, w zaprawie zbrojącej tak, aby dociskały siatkę do płyt termoizolacyjnych. Zatapianie siatki oraz kołkowanie przez nią powinno odbywać się w jednym cyklu roboczym. Ilość, rodzaj oraz rozmieszczenie kołków na elewacji powinien każdorazowo ściśle określić projektant obiektu w zależności od warunków eksploatacji budynku, jego kształtu oraz parametrów podłoża.
Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
4. Przyklejenie płytek powinno być wykonane po pełnym stwardnieniu warstwy zbrojącej przy użyciu zaprawy uniwersalnej quick-mix RKS. Okładzinę ceramiczną należy kleić metodą kombinowaną tzw. floating-buttering, polegającą na nanoszeniu zaprawy klejowej RKS zarówno na podłoże jak i na okładzinę. Grubość zaprawy klejącej do płytek RKS powinna wynosić ok. 3mm.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix


5. Fugowanie należy wykonać przy użyciu zaprawy do spoinowania quick-mix RFS (konsystencja mokrej ziemi) w kolorach: cementowo-szarym, biało-beżowym, biało-szarym przy pomocy fugówki lub quick-mix RSS (konsystencja szlamu) w kolorze: szarym.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix


6. Szczegóły wykonawcze winny być zgodne z kartami technicznymi produktów.

Systemy LOBATHERM wyjątkowo skutecznie zapewniają bezpieczeństwo konstrukcji, bezpieczeństwo pożarowe, bezpieczeństwo użytkowania, odpowiednie warunki higieniczne i zdrowotne oraz ochronę środowiska, ochronę przed hałasem i drganiami, oszczędność energii i odpowiednią izolacyjność cieplną przegród.

Autor Igor Gorzelski Product Manager quick-mix

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix


Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt