chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » FAST częścią Grupy Rockwool - oświadczenie

FAST częścią Grupy Rockwool - oświadczenie

22.09.2011
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FAST sp. z o.o., producent systemów ociepleń i chemii budowlanej, na mocy podpisanego porozumienia zostało przejęte przez światowego lider w produkcji materiałów izolacyjnych – Grupę Rockwool.

W dniu 17 czerwca 2011 podpisano porozumienie, na mocy którego Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FAST sp. z o.o. zostało przejęte przez Grupę Rockwool, światowego lidera w produkcji materiałów izolacyjnych. Jest to kolejny krok w ramach strategii rozwoju Grupy Rockwool polegającej na dążeniu do oferowania kompleksowych rozwiązań w zakresie różnego rodzaju systemów ociepleń. Przynależność FAST do Grupy Rockwool otwiera nowe możliwości ekspansji na rynku kompleksowych systemów ociepleń.
REKLAMA:


W Polsce budownictwo to wciąż olbrzymi konsument energii i ciepła. W istniejących budynkach mieszkalnych zużywa się nawet o 33% energii więcej niż w nowobudowanych. Jednym z narzędzi zmian takiego stanu jest termomodernizacja. Szybko rozwijający się rynek usług modernizacyjnych to wynik przede wszystkim systematycznego wzrostu cen energii. Dziś najskuteczniejszym i sprawdzonym sposobem na obniżenie kosztów energii jest ocieplenie budynków. Pozwala ograniczyć straty ciepła, będące główną przyczyną wysokich rachunków za ogrzewanie. W budynkach wielorodzinnych przez przegrody ucieka nawet 56% ciepła.

W chwili obecnej w Polsce termomodernizacja to olbrzymi rynek potrzebujący nie pojedynczego produktu, a kompleksowego rozwiązania. Na tym fakcie opieramy nasze działania. FAST współpracując z wieloma producentami izolacji osiągnął silną pozycję na rynku kompleksowych systemów dociepleń. Teraz dzięki przynależności do Grupy Rockwool może ona być umacniana i rozwijana – mówi Paweł Korzeniewski, Prezes FAST.

FAST w Polsce należy do grupy kluczowych przedsiębiorstw oferujących kompletne systemy ociepleń oraz jest producentem innych wyrobów chemii budowlanej. Przejęcie firmy FAST przez Rockwool nie spowoduje bezpośrednich zmian w działaniu obu spółek. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FAST pozostanie niezależną firmą, posiadającą swój zarząd, odrębną markę, sieć dystrybucji oraz strategię działania.Przynależność do Grupy Rockwool to dla nas z jednej strony wyróżnienie i docenienie jakości naszych produktów, ale również olbrzymia szansa na zwiększenie udziału w rynku termomodernizacji. Poprzez wykorzystanie w naszych systemach produktów ze skalnej wełny mineralnej Rockwool możemy zaoferować naszym klientom nie tylko korzyści wynikające z kompleksowości rozwiązań, ale również korzyści wynikające z zastosowanego materiału izolacyjnego – wyjaśnia P. Korzeniewski.

Grupa Rockwool to jeden z czołowych producentów izolacji ze skalnej wełny mineralnej. W Polsce Rockwool posiada dwie fabryki, w Cigacicach i Małkini. Na siedmiu liniach produkowane są produkty do różnego rodzaju izolacji termicznej, ogniochronnej i akustycznej, znajdującej zastosowanie w takich obszarach jak budownictwo mieszkaniowe, komercyjne, przemysłowe, zabezpieczenia przeciwpożarowe czy instalacje i energetyka.

Wierzymy w to, że współpraca z Grupą Rockwool, w szczególności w obszarze badań i rozwoju da rezultat w postaci nowych, innowacyjnych rozwiązań. Jesteśmy pewni, że wykorzystanie produktów Rockwool w systemach dociepleń stosowanych w termomodernizacjach zapewni dodatkowe korzyści mieszkańcom takich ulepszonych budynków w postaci wzrostu bezpieczeństwa pożarowego i poprawy komfortu ich użytkowania na długie lata – podsumowuje P. Korzeniewski.
Przeczytaj również: FAST się zmienia
Źródło: FAST

Autor: Fast - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.7)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt