chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Garderoba czyli szafa za drzwiami

Garderoba czyli szafa za drzwiami

01.04.2009
Zapewne każdej kobiecie zdarza się czasem powiedzieć „nie mam co na siebie włożyć”. Nieustannie dziwi to mężczyzn, bo przecież „szafa pełna ubrań!” Ano właśnie, w tym tkwi problem, w pełnej szafie ciężko coś znaleźć. Rozwiązanie tego problemu jest proste – budujemy garderobę.

Chemia budowlana - Garderoba pomaga utrzymać nienaganny porządek w ubraniach. Fot. ATLAS
Garderoba pomaga utrzymać nienaganny porządek w ubraniach. Fot. ATLAS
Nie tylko dla sław

Mają je gwiazdy i sławne osobistości, ale może mieć ją każdy, wystarczy trochę wolnej przestrzeni, niewiele więcej, niż zajmuje duża szafa. Należy po prostu wydzielić część pokoju stawiając ściankę działową, a najłatwiej zrobić to za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Taka ścianka składa się z metalowego szkieletu, obudowanego z obu stron płytami g-k. Montaż przebiega szybko, nie ma specjalnego bałaganu, ani wilgoci spowodowanej schnięciem murowanej ściany.
REKLAMA:


Sucha robota
Na początku należy wyznaczyć linie montażu szkieletu ścianki na podłodze i ścianach, trzeba pamiętać przy tym o dokładnym wyznaczeniu pionu. Szkielet budujemy z metalowych, ocynkowanych kształtowników, które przycinamy nożycami do blachy. Do sufitu, podłogi i ścian przykręcamy szyny, tworzące obwód ścianki. Futrynę do drzwi ustawiamy i blokujemy w żądanym miejscu, a następnie montujemy szkielet z dwóch pionowych słupków utrzymujących drzwi. Drzwi należy złączyć ze słupkami za pomocą blachowkrętów, a całość wzmocnić poziomą belką stabilizującą nad futryną. Pozostałe pionowe słupki docinamy do wysokości równej odległości między szyną podłogową, a sufitową i rozstawiamy pionowo co połowę szerokości płyty. Łączenie słupków pionowych z szynami wykonujemy za pomocą specjalnych elementów łączących. Mając tak przygotowany szkielet, docinamy płyty g-k do żądanych wymiarów. Należy pamiętać o pozostawieniu szczelin dylatacyjnych – po 10 mm nad podłogą i pod sufitem. Płyty przykręcamy do słupków co 25-30 cm, w odległości 1 cm od krawędzi. Jeżeli wysokość pomieszczenia jest większa od długości płyt, pomiędzy słupkami montujemy poprzeczne listwy. Miejsca styku płyt ze stropem należy zazbroić taśmą z włókna szklanego, doskonale nadają się do tego taśmy z oferty Doliny Nidy, które zatapiamy w masie szpachlowej Gipsar Max, Gipsar Uniplast lub Gipsie Szpachlowym F. Ściankę zostawiamy do wyschnięcia, a następnie dokładnie szlifujemy i czyścimy. Przed malowaniem powierzchnię ścianki gruntujemy środkiem ATLAS Uni-Grunt, rozcieńczoną farbą lub innym środkiem do gruntowania polecanym przez producenta danej farby.

Chemia budowlana - W takiej szafie na pewno znajdziemy odpowiedni strój. Fot. ATLAS
W takiej szafie na pewno znajdziemy odpowiedni strój. Fot. ATLAS
Chemia budowlana - Nikt postronny nie domyśli się, że za drzwiami kryje się szafa. Fot. ATLAS
Nikt postronny nie domyśli się, że za drzwiami kryje się szafa. Fot. ATLASKobiece wnętrze
Wnętrze garderoby powinno być jasne - ważne, żebyśmy widzieli w co się ubieramy. Dobrze sprawdza się w tym przypadku oświetlenie halogenowe, z kilku lampek. Do środka można wstawić gotowe półki i szuflady, między ścianami można zamontować metalowy drążek, na którym zawisną wieszaki z ubraniami. Teraz z łatwością znajdziemy odpowiedni strój… czyli szafa gra!
Chemia budowlana - Garderoba czyli szafa za drzwiami
Anna Dydycz
GRUPA ATLAS


Bez obciążeń
Zazwyczaj ścianki działowe stawia się podczas budowy domu i o ich rozmieszczeniu decyduje projekt architektoniczny, ale zdarza się, że zamieszkane już wnętrze chcemy podzielić ( na przykład budując garderobę). Warto wiedzieć, że ścianki działowe nie przenoszą na strop i ściany nośne obciążeń od innych elementów budynku, a jedynie ciężar własny, ich stawianie nie wymaga więc dodatkowych wyliczeń konstrukcyjnych. Ściankom działowym w budynkach mieszkalnych nie stawia się również wymagań co do izolacyjności cieplnej.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt