chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Osuszanie po zalaniu

Osuszanie po zalaniu

01.06.2010
Każdemu z nas może się zdarzyć awaria sieci wodno-kanalizacyjnej, nieszczelność hydroizolacji dachu, niedrożność rynien czy też powódź..

Chemia budowlana - Osuszanie po zalaniu<br />
W przeciągu kilku godzin w mieszkaniu może się rozlać nawet kilka metrów sześciennych wody. Powierzchniowe zebranie jej nadmiaru nie rozwiązuje problemu. Woda zostaje wchłonięta przez ściany, podłogi oraz meble.
REKLAMA:


Naturalne suszenie poprzez otwieranie okien, w naszych warunkach klimatycznych, nie zdaje egzaminu i może trwać nawet kilka miesięcy.

W międzyczasie wszystkie elementy stałe jak i ruchome budynku ulegają powolnej degradacji. Zbyt duża ilość wilgoci uniemożliwia naprawę tynków, odnowienie gładzi gipsowych, malowanie jak i układanie podłóg.

Wilgotne środowisko jest podatne na rozwój grzybów, pleśni i drobnoustrojów. Towarzyszy temu specyficzny zapach stęchlizny.
Chemia budowlana - Osuszanie po zalaniu<br />
Do naszej pracy wykorzystujemy osuszacze kondensacyjne oraz adsorpcyjne. Ich zadaniem jest osuszenie powietrza, które absorbuje wilgoć ze ścian i innych elementów budynku.

Chemia budowlana - Osuszanie po zalaniu<br />
Metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna oraz nieszkodliwa dla zdrowia.

W zależności od rodzaju osuszacza, wytrącona wilgoć skraplana jest do zbiorników lub wydmuchiwana na zewnątrz budynku poprzez np. piony wentylacyjne.Używamy wyłącznie urządzeń renomowanej niemieckiej firmy AERIAL GmbH. Przy zachowaniu wysokiej wydajności, osuszacze nasze cechuje bardzo cicha praca, niskie zużycie energii elektrycznej oraz małe, kompaktowe wymiary.

Chemia budowlana - Osuszanie po zalaniu<br />
Ilość jak i parametry urządzeń dobieramy indywidualnie do każdego przypadku. Mają na to wpływ takie czynniki jak:
- Ilość zakumulowanej wilgoci - Pomiary wilgotności
- grubość i rodzaj ścian,
- rozkład pomieszczeń,
- kubatura pomieszczeń,
- wilgotność i temperatura powietrza.

Chemia budowlana - Osuszanie po zalaniu<br />
Całość procesu wspomagamy wentylatorami promieniowymi lub osiowymi. Mają one za zadanie oderwać cząsteczki wody od przegrody oraz wymusić cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Technika ta pozwala zaoszczędzić na ilości pracujących osuszaczy jak i wydatnie skrócić proces osuszania budynku.Wszystkie nasze urządzenia posiadają wbudowany precyzyjny higrostat kontrolujący poprawność procesu osuszania. Zbyt niska wilgotność może doprowadzić do wtórnego zniszczenia elementów drewnianych budynku.

Osuszanie budynków przynosi wiele korzyści. Główne zalety to:


- Minimalizacja szkody - czym szybciej zaczniemy osuszać tym mniejsze będą straty i zakres prac naprawczych.
- Możliwość przystąpienia do ewentualnych napraw już po kilku dniach od wystąpienia szkody.
- Niedopuszczenie do rozwoju grzybów i pleśni.
- Ograniczenie kosztów ogrzewania budynku. Ściana mokra = Utrata izolacyjności cieplnej.
- Poprawa jakości życia poprzez doprowadzenie do właściwej wilgotności wględnej powietrza.

Gdy osuszanie nastąpi zbyt późno, a na skutek długotrwale panującej wilgoci w budynku rozwiną się grzyby, pleśnie jak i wyczuwalny będzie zapach stęchlizny, polecamy ozonowanie pomieszczeń.

Chemia budowlana - Osuszanie po zalaniu<br />

Ozonowanie


Ozon, jako silny utleniacz, powszechnie stosowany jest do usuwania:
- grzybów domowych i ich przetrwalników,
- różnych gatunków pleśni,
- roztoczy, bakterii oraz wirusów,
- przykrych zapachów,
- innych żywych organizmów.

Coraz częściej w pomieszczeniach mieszkalnych dochodzi do rozwoju grzybów pleśniowych. Grzyby te powodują dużą uciążliwość i zagrożenie dla zdrowia człowieka. Duża część z nich to toksynotwórcze gatunki pleśni, które w sprzyjających warunkach rozwoju tworzą na przegrodach budowlanych liczne kolonie. Jest to jedno z największych źródeł skażenia powietrza.

Zarodniki grzybów pleśniowych występujących w pomieszczeniach mieszkalnych są przyczyną wielu zmian chorobowych, szczególnie układu oddechowego. Niektóre z nich należą do silnych alergenów, stanowiąc zagrożenie dla osób z nadwrażliwością i wywołując u nich odczyny uczuleniowe.

Ozonowanie, w przeciwieństwie do środków chemicznych działających miejscowo, zabija grzybnie oraz plechy w całości. Ozonowanie likwiduje wszystkie wolne rodniki znajdujące się w powietrzu.

Ozonowanie domów po zalaniach i pogorzelisk niszczy rozwijające się pleśnie, grzyby, ich przetrwalniki, roztocza oraz trwale usuwa uciążliwe i nieprzyjemne zapachy. Wykorzystanie generatora ozonu zdezynfekuje również powietrze w pomieszczeniu jak i jego wyposażenie, ograniczając ryzyko zakażenia bakteryjnego lub wirusowego. Ozonowanie samochodów usuwa całkowicie zapachy z wnętrza, jednocześnie sterylizując układy wentylacyjne i klimatyzacyjne pojazdów. Ozon jest gazem nietrwałym i łatwo ulega rozkładowi. Wszystkie pomieszczenia stają się bezpieczne już po kilkunastu minutach od zakończenia ozonowania.

Gdy nieruchomość objęta jest ubezpieczeniem od zdarzeń losowych można ubiegać się o zwrot kosztów osuszania od Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

UWAGA!


Wilgotne ściany i stropy powodują utratę właściwości termoizolacyjnych budynku. Należy liczyć się więc, ze znacznym zwiększeniem kosztów ogrzewania w okresie jesienno-zimowym.

Autor: Hydrotakt - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt