chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Tynki dekoracyjne ATLAS – efektowna i trwała elewacja

Tynki dekoracyjne ATLAS – efektowna i trwała elewacja

12.04.2018
Nowoczesna i wykonana ze standardami budowlanymi elewacja jest nie tylko wizualną ozdobą każdego obiektu budowlanego. Nadaje i podkreśla wyjątkowość bryły, a łączac się z technikami dekoracyjnymi, przyciąga wzrok i zainteresowanie. Nowa oferta produktów ATLAS w zakresie tynków dekoracyjnych pozwala na osiągnięcie unikatowych efektów, które swoją trwałością cieszyć będą nie tylko inwestora, ale również projektanta i architekta.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Nowoczesne tynki dekoracyjne ATLAS dają dużą swobodę zastosowań przy projektowaniu i wykańczaniu powierzchni zewnętrznych. Dzięki wyjątkowym właściwościom i dostępności w wielu wariantach i odmianach idealnie sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i wykańczaniu elewacji budynków użyteczności publicznej.

Efekt betonu


Jest to jedna z ciekawszych propozycji wykończeń elewacyjnych w ofercie ATLAS. Tynk mineralny o fakturze betonu architektonicznego ATLAS CERMIT BA-M to materiał wszechstronny, skonstruowany zarówno do kształtowania nowoczesnych i wymagających monolitycznych konstrukcji betonowych, jak i do wysublimowanych form architektonicznych.
REKLAMA:


ATLAS CERMIT BA-M dostępny jest zarówno w formie idealnie gładkiej powierzchni, jak również z widoczną warstwą strukturalną uzyskiwaną za pomocą właściwego fakturowania. Znajduje zastosowanie przy realizacjach, których zadaniem jest podkreślenie nowoczesnych brył budynków.

Efekt metalu


ATLAS LAKIER METALICZNY to niezwykle nowatorskie i dekoracyjne wykończenie elewacji w czterech metalicznych kolorach: patynowanego srebra, starzonego złota, miedzi i tytanu, pozwala uzyskać szlachetny i nowoczesny wygląd fasady. Powłoka jest silnie hydrofobowa, wyróżnia się elastycznością i niską nasiąkliwością. Dzięki takim właściwościom redukuje przywieranie kurzu do elewacji i chroni przed działaniem warunków atmosferycznych. Efekt metalu znajduje zastosowanie na fasadach poprzecinanych boniami, a także na tynkach ciągnionych i szczotkowanych, wykonanych z ATLAS CERMIT N-100 lub ATLAS CERMIT WN.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Efekt drewna


ATLAS CERMIT WN, tynk mineralny o strukturze drewna oraz ATLAS BEJCA to rozwiązanie pozwalające cieszyć się niezawodnością tynku strukturalnego i urokiem naturalnych okładzin. Dzięki rozwiązaniu systemowemu, na który składają się: tynk mineralny ATLAS CERMIT WN oraz ATLAS BEJCA, środek antyadhezyjny do form silikonowych oraz silikonowa forma imitująca fakturę drewna, możliwe jest uzyskanie na elewacji wyjątkowego efektu drewna naturalnego – bez konieczności konserwacji i pielęgnacji. Za naturalność efektu odpowiadają pasty pigmentowe półtransparentne, zawarte w ATLAS BEJCY, która dostępna jest w 10 trwałych kolorach. Stosując różne techniki aplikacji, z ATLAS BEJCĄ możliwe jest uzyskanie na elewacji zarówno efektu nowej deski, jak i deski starzonej.

Efekt cegły


ATLAS CERMIT N-100 to drobnoziarnisty tynk dyspersyjny idealny do uzyskania efektu cegły nowoczesnej i cegły starzonej z pomocą rekomendowanych szablonów tekturowych. Niemal nieograniczony zakres kolorystyki spoin oraz różne techniki aplikowania pozwalają na swobodną kreację, ograniczoną jedynie zamysłem projektanta. Tynk tworzy wyprawę o zwartej i niskonasiąkliwej strukturze. Jest odporny na osadzanie się na elewacji zanieczyszczeń z otoczenia.

Dostępność w pełnej kolorystyce SAH oraz w dodatkowych wariantach tworzonych na życzenie klienta sprawia, że każdy efekt z wykorzystaniem ATLAS CERMIT N-100 jest niepowtarzalny.
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Efekt kamienia


ATLAS DEKO M TM5, to 13 gotowych kompozycji kolorystycznych inspirowanych naturalnym pięknem bazaltu, gnejsu i granitu. Produkt dostępny jest w postaci kompozycji kruszyw i standardowej bazy do tynków ATLAS DEKO M do samodzielnego mieszania. Można go aplikować ręcznie oraz mechanicznie. Pozwala na uzyskanie na elewacji naturalnego, kamiennego efektu bez problematycznego mocowania ciężkich kamieni oraz obciążania elewacji. Tynk o fakturze kamienia wzbogacony jest naturalnymi dodatkami dekoracyjnymi, takimi jak mika lub węglik krzemu, dzięki którym pięknie mieni się w słońcu.

Efekt piaskowca


ATLAS DEKO M TM6 to propozycja dla tych, którzy cenią przede wszystkim tynki o naturalnych kolorach i drobnej, nawiązującej do szlifowanego piaskowca, strukturze. ATLAS DEKO M TM6 daje możliwość formowania dowolnych struktur i efektów przypominających inne kamienie naturalne, m.in. trawertyn.

ATLAS DEKO M TM6 oferowany jest w 6 podstawowych kolorach. Istnieje jednak możliwość barwienia go na systemach kolorowania ATLAS na setki innych kolorów.ATLAS dba o to, by każdy etap pracy z produktem marki był efektywny i bezpieczny. Produkty dekoracyjne powinny ponadto zdobić i nadawać wyjątkowego charakteru wszelkim rodzajom elewacji. Obecna oferta tynków dekoracyjnych ATLAS to dostosowana do oczekiwań projektantów, architektów i inwestorów propozycja, dzięki której elewacja będzie nie tylko piękna, ale również funkcjonalna i zgodna z obecnymi trendami.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt