chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » tynki » Tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural

Tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural

28.02.2018
Nowy produkt marki Malfarb – mozaikowy tynk Malfarb Taurus Natural. To nowość, która uzupełnia kolekcję tynków strukturalnych Malfarb Taurus.

Chemia budowlana - Fot. Malfarb
Fot. Malfarb
Na początku marca tego roku do ogólnopolskiej sprzedaży wejdzie nowy produkt marki Malfarb – tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural. Nowość produktowa poszerza kolekcję tynków strukturalnych Malfarb Taurus. Główną zaletą tynku jest z pewnością wyjątkowy efekt naturalnego kamienia imitującego granit na powierzchni ściany. Można go uzyskać dzięki zawartym w nim płatków minerału – MIKA.

Tynk strukturalny o charakterze dekoracyjnym od dawna znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki swoim właściwościom, technikom nakładania pozwala uzyskać szereg efektów wizualnych i stylistycznych. Do wyboru są klasyczne rozwiązania, jak imitacje kamieni, marmuru, żyłki z antycznych kolumn, naturalnej skały - trawertyn w różnych strukturach, czy imitacje betonu, drewna i metalu. Nadają dekorowanym wnętrzom szlachetny urok i dodatkowy prestiż. Nowy produkt w kolekcji tynków strukturalnych, tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural wyróżnia się na rynku ze względu na zawartość MIKI – minerału z grupy krzemianów, którego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa micare – błyszczeć. Taki właśnie efekt – błyszczącej, metalicznej i jedwabistej powierzchni daje ten minerał, zbliżając wyglądem powstały tynk do naturalnego wyglądu granitu. Powrót do tradycyjnych technik dekoracyjnych we wnętrzu.

Chemia budowlana - Fot. Malfarb
Fot. Malfarb
Tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural daje duże możliwości aranżacyjne i stylistyczne. Pozwala wykreować wnętrze skojarzone z prestiżem, jednocześnie umiarem i harmonią. Stworzony na bazie żywicy akrylowej z dodatkiem drobnych naturalnych kruszyw barwionych, nawiązuje do dawnych technik złocenia i stylistyki secesji. Ten sposób dekorowania ścian pozwala wykreować na nich eleganckie, metaliczne, mieniące się złotem refleksy, zmieniające się w zależności od intensywności i kąta padania światła. We wnętrzach naturalna elegancja dekoracyjnej powłoki stworzy efekt klasycznego piękna i wysmakowanego stylu. Tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural dostępny jest w szerokiej palecie kolorystycznej, od bezbarwnych, srebrzystobiałych odcieni po żółtawe, ciemnoszare barwy.
Przeczytaj również: Jak tynkować wiosną?
REKLAMA:


Gdzie warto zastosować tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural? Najlepiej prezentuje się w dużych pomieszczeniach, w których powierzchnia ściany jest wyraźnie wyeksponowana. Dodatkowo, również w niewielkich metrażach daje duże możliwości aranżacyjne, akcentując jedną ścianę pokoju lub atrakcyjny element wyposażenia – mówi Aldona Słapa-Nowacka, Brand Manager marki Malfarb. Ze względu na swoje praktyczne walory, tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural używany jest z kolei do ozdobnego wykańczania ścian wewnątrz budynków. Tworzy warstwę ochronną w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych, jak korytarz, czy klatka schodowa.

Tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural to nie tylko walory dekoracyjne, ale również zalety praktyczne. Tynk akrylowy jest zawiesiną wykonaną na bazie żywicy akrylowej, co sprawia, że jest elastyczny i nie przepuszcza wilgoci. Dzięki temu, wzmacnia odporność ściany przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych m.in. wilgocią, ogniem, promieniami słonecznymi.

Autor: Malfarb - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt