chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » tynki zewnętrzne » Mozaikowy tynk dekoracyjny Baumit MosaikTop

Mozaikowy tynk dekoracyjny Baumit MosaikTop

20.05.2013
Atrakcyjnym uzupełnieniem strukturalnych tynków elewacyjnych są mozaikowe tynki dekoracyjne. Z uwagi na fakt, że pozostają one odporne na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych, a także szorowanie, można je czyścić bez ryzyka zniszczenia. Z tego względu tynk ten może być stosowany w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne i częste zabrudzenia. Ich niekwestionowaną zaletą jest elastyczność i odporność na wszelkiego rodzaju uderzenia. Firma Baumit oferuje tynk Baumit MosaikTop na bazie spoiwa z żywicy syntetycznej, który jest nie tylko wytrzymały, ale także niezwykle atrakcyjny wizualnie, eksponując kolorowe kruszywo.

Chemia budowlana - Tynk mozaikowy Baumit MosaikTop, fot. Baumit
Tynk mozaikowy Baumit MosaikTop, fot. Baumit
Baumit MosaikTop jest gotowym do użycia, cienkowarstwowym tynkiem na bazie spoiwa z żywicy syntetycznej. Dodatek barwionego kruszywa kwarcowego powoduje, że ten akrylowy tynk jest polecany do wykańczania elewacji budynku, szczególnie w okolicy cokołów lub innych ozdobnych fragmentów fasady - murów oporowych, powierzchni wokół ościeży albo ścian balkonów czy loggii. Producent poleca stosować Baumit MosaikTop także do wykańczania powierzchni ogrodzeń betonowych. Tynk mozaikowy firmy Baumit po związaniu pozostaje odporny na wilgoć i szczególnie odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Baumit MosaikTop należy stosować na zacierane tynki wapienno-cementowe i cementowe, tynki gipsowe oraz beton i podłoża mineralne. W ograniczonym zakresie nadaje się do nakładania jako warstwę wykończeniowa w systemach ociepleń. Tynk mozaikowy nie może być stosowany na tynkach wapiennych i ciepłochronnych. Baumit MosaikTop dostępny jest aż w 36 wariantach kolorystycznych palety Mosaik Life. Naturalne odcienie bieli, beżu czy szarości, bardziej klasyczne żółcienie lub odcienie zieleni, jak również wyraziste czerwienie czy brązy, aż po oryginalne niebieskie, granatowe oraz czarne melanże umożliwią inwestorom indywidualnie zaprojektować wygląd elewacji.

Podłoże przed nałożeniem tynku mozaikowego Baumit MosaikTop powinno być równe, nośne, związane, a także suche, niespękane, wolne od kurzu, wykwitów oraz oleju i tłuszczu. Powierzchnie osypujące się warto oczyścić mechanicznie. Ewentualne pozostałości oleju szalunkowego na betonie należy usunąć strumieniem gorącej pary wodnej. Zanieczyszczone ściany, które dodatkowo są pokryte algami trzeba oczyścić mechanicznie, strumieniem gorącej pary wodnej lub przy użyciu środków do usuwania alg i grzybów. Uszkodzone czy spękane powłoki należy naprawić przy użyciu odpowiednich szpachlówek. Co ważne, minimum 24 godziny przed nakładaniem tynku Baumit MosaikTop, podłoże należy zagruntować podkładem uniwersalnym Baumit UniPrimer.
REKLAMA:


Tynk mozaikowy Baumit MosaikTop należy dokładnie wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym. Nie można mieszać masy z innymi środkami. Tynk należy nanosić nierdzewną pacą, na warstwę równą wielkości ziarna i wygładzać w stanie mokrym stale w tym samym kierunku. Warto pamiętać, by pracować równomiernie i bez przerw. Producent przestrzega, by nie pracować w temperaturze poniżej +5°C, w słońcu, deszczu lub przy silnym wietrze. Ewentualnie należy odpowiednio osłonić elewacje. W trakcie wysychania zanika mleczne zabarwienie świeżo naniesionego tynku mozaikowego. Duża wilgotność lub niskie temperatury wydłużają czas schnięcia, a przy dużej wilgotności podczas schnięcia „mleczny nalot" może powrócić.

Baumit MosaikTop, kubeł 25 kg, cena brutto/op. 249,08 zł

Producent: Baumit
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Tynki w syst. dociepleń

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt