chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Tynki gipsowe
artykuł wprowadzający
W jaki sposób wykończyć powierzchnie ścian czy sufitów? To jedno z podstawowych pytań, na które należy sobie odpowiedzieć budując lub remontując nieruchomość. Istnieje wiele możliwości jak chociażby tapety, glazury lub farby np. strukturalne. Coraz częściej do łask wracają jednak równe i gładkie powierzchnie. Do ich uzyskania stosuje się różnego rodzaju gipsy i gładzie szpachlowe.
sposób wyświetlania:
Tynki gipsowe - wszytkie artykuły

Wyrównanie nierównych ścian lub podział dużych przestrzeni na mniejsze pomieszczenia to zadania, w których płyty gipsowo-kartonowe są niezastąpione. Ich łatwa obróbka umożliwia szybką realizację prac, jednak montaż to tylko początek. Istotne jest również odpowiednie wykończenie powierzchni za pomocą masy szpachlowej, nie tylko w miejscach łączenia płyt i mocowania wkrętów, ale także w narożnikach. Ekspert wyjaśnia jak krok po kroku wykończyć narożniki ścian wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych.

Płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO typ A w nowej, udoskonalonej wersji umożliwia wykonywanie sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych i sufitowych czy zabudowy poddaszy jeszcze łatwiej i szybciej, niż dotychczas. Specjalne nadruki, w które zostały wzbogacone płyty, sprawiają, że ich montaż jest dodatkowo precyzyjniejszy.

Aranżacja poddasza to dobry pomysł na powiększenie przestrzeni mieszkalnej budynku. Decydując się jednak na realizację takiego projektu, należy pamiętać o doborze materiałów, które zapewnią nowopowstałej strefie odpowiednią izolację akustyczną i termiczną, a także bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Płyty gipsowo-kartonowe to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, chętnie stosowany w zabudowie budynków mieszkalnych, w tym m.in. w kuchniach i łazienkach. Warto jednak pamiętać, że do zabudowy pomieszczeń o zwiększonej wilgotności zaleca się stosowanie płyt o zmniejszonym stopniu wchłaniania wody. Czym się one charakteryzują i jak odróżnić je od innych płyt?

Podczas budowy domu czy jego remontu jednym z podstawowych wyzwań, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć, jest wykończenie powierzchni ścian wewnętrznych. Te bardzo często wykonane są z betonu lub płyt kartonowo-gipsowych. Podpowiadamy jak wykończyć ściany, by zapewnić sobie przestrzeń do życia

Sufity kasetonowe pełnią nie tylko rolę dekoracyjno-maskującą, ale także pozwalają uzyskać optymalną akustykę wnętrz. Ze względu na ich właściwości z powodzeniem stosuje się je w obiektach biurowych, szpitalach, szkołach czy hotelach. Do zabudowy najczęściej wykorzystuje się płyty gipsowe lub te wykonane z wełny mineralnej. Czym się one charakteryzują i na co zwracać uwagę, wybierając konkretny rodzaj materiału do zabudowy sufitowej?

Płyty gipsowo-kartonowe Rigips PRO typ A stosuje się do wykonywania poszycia ścian i sufitów w systemach suchej zabudowy oraz prefabrykacji różnych elementów budowlanych. Nowa, udoskonalona wersja płyty posiada dodatkowe nadruki, ułatwiające montaż płyty do profili w rozstawie co 40 cm.

Ściany wykończone na gładko i pomalowane farbą to najpopularniejszy i jednocześnie najprostszy sposób ich dekoracji. Bardzo ważny w kontekście końcowego efektu jest wybór odpowiedniej masy szpachlowej. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, bo oferta tych produktów jest obecnie bardzo szeroka. Którym zatem warto się zainteresować, stając w obliczu tej decyzji? Na pewno tym, który stworzy powierzchnię o wysokiej jakości, ale także zadba o samopoczucie mieszkańców!

Płyty gipsowo-kartonowe to sposób na szybkie stworzenie równej i estetycznej zabudowy poddasza. Marka RIGIPS postanowiła udowodnić, że te prace można realizować krócej – oszczędzając czas i materiały – a ponadto uzyskać idealną gładkość powierzchni. To za sprawą nowego produktu – płyt gipsowo-kartonowych 4PRO Fire+ typ DF.

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, który chroni dom przed działaniem czynników atmosferycznych. Jest także istotny z punktu widzenia termoizolacji budynku i bezpieczeństwa pożarowego. Dlatego też specjalnym wymaganiom podlega zabudowa poddasza. Z myślą o tej aplikacji powstały płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF.

Płyty gipsowo-kartonowe to świetny produkt, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można postawić ścianę działową w pokoju czy też stworzyć podwieszany sufit w sypialni. Mogą być wykorzystane również w innych pomieszczeniach – nawet tam, gdzie panujące warunki wydają się niesprzyjające.

Czy marzysz o gładkich ścianach i sufitach bez skaz w swoim domu? Na rynku dostępne są różne produkty, które pomogą Ci osiągnąć pożądany efekt na każdej powierzchni. Jednak wybór odpowiedniej metody nie jest taki oczywisty. Dlaczego jednak warto zdecydować się na gładź szpachlową, a szczególnie gotowy, polimerowy produkt? Pozwala osiągnąć dużą gładkość powierzchni, a ponadto sprawdza się nie tylko na ścianach, ale również sufitach. Dodatkowo stanowi dobre podłoże pod wszelkiego rodzaju farby, dzięki czemu dłużej utrzymuje ona swój kolor. Poza tym gładź łatwo się rozprowadza, umożliwia ukrycie nierówności i zlikwidowanie chropowatości ścian.

Czasem koszty remontu mogą być przerażająco wysokie. Jednak jeśli mamy wystarczającą ilość czasu to możemy bez problemu przeprowadzić go samodzielnie. Z tego artykułu dowiesz się jakich narzędzi możesz potrzebować — oczywiście nie musisz ich kupować, możesz je wynająć lub pożyczyć, jednak na pewno przydadzą się w przyszłości!

Klej gipsowy RIGIPS jest produkowany na bazie gipsu naturalnego. Produkt cechuje wysoka przyczepność, która zapewnia trwałe mocowanie klejonych elementów.
1
23456789następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Tynki gipsowe

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt