chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » tynki gipsowe » Rigips - bezpyłowa gładź gipsowa do wykańczania ścian i sufitów

Rigips - bezpyłowa gładź gipsowa do wykańczania ścian i sufitów

25.06.2010
Rigips wprowadza na polski rynek nowatorski produkt pozwalający zarówno uniknąć uporczywego pyłu, jak i skrócić czas wykończenia ścian i sufitów do jednego dnia

Chemia budowlana - Rigips - bezpyłowa gładź gipsowa do wykańczania ścian i sufitów
Wykonywanie tradycyjnej gładzi kojarzy się z uporczywym pyłem. Gipsowy kurz będący wynikiem szlifowania jest nie tylko uciążliwy dla wykonawcy, który musi pracować wiele dni w trudnych warunkach, ale również dla inwestora. Należy też pamiętać o kosztach związanych z zabezpieczaniem mienia przed uszkodzeniem i zabrudzeniem w trakcie prac remontowych czy wykończeniowych. Według różnych szacunków koszty te mogą wahać się w granicach 2-4% wartości inwestycji.
Dodatkowo wykorzystując Multi-Finish zyskujemy na czasie. Zamiast pracochłonnego i wielodniowego wygładzania powierzchni mamy technologię skimmingu - bezpyłowego pokrywania powierzchni specjalną gładzią Multi-Finish. Pozwala to wykonać gotową gładź w ciągu jednego dnia roboczego. Szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych i wykonywanie na nich gładzi również odbywa się w jednym cyklu i w ciągu jednego dnia.
Gładź Multi-Finish służy do pokrywania tynków cementowo-wapiennych, gipsowych, równych, gładkich betonów oraz płyt gipsowo-kartonowych. Przed nałożeniem gładzi należy zawsze wcześniej powierzchnie zagruntować.
REKLAMA:


Jedną z zalet gładzi Multi-Finish jest jej uniwersalność - podkreśla Joanna Nowak-Klucz Manager Produktu w Rigips. Produkt nadaje się do remontów starych tynków cementowo-wapiennych, szczególnie w budownictwie mieszkaniowym, kiedy to brak pyłu gipsowego w remontowanej i w zamieszkanej części jest ogromną wartością dla inwestora. Równocześnie gładź Multi-Finish jest jedynym produktem, który pozwala wykonawcy zaszpachlować połączenia płyt gipsowo-kartonowych i tego samego dnia wykonać gładź na całej powierzchni. Multi-Finish nakładana jest dwukrotnie w warstwie o łącznej grubości do ok. 3-4 mm. Wykonawca może spać spokojnie, bo inwestor na pewno nie zauważy połączeń płyt. I co najważniejsze - nie zobaczy też pyłu gipsowego. Praca jest szybka i komfortowa. Na stosowaniu gładzi Multi-Finish korzystają obie strony - wykonawca i inwestor.

Angielska gładź Multi-Finish jest już dostępna w sieci partnerów handlowych w opakowaniach 25 kg. Gips można mieszać ręcznie lub mechanicznie. Produkt wymaga fachowego przeszkolenia i jest dedykowany dla profesjonalnych wykonawców. Wydajność - z 25 kg można uzyskać ok. 10 m2 gładzi o gr. 2 mm. Czas wiązania ok. 90 min. Cena brutto - 32,94 PLN / 25kg.

Źródło: www.rigips.pl
Autor: Rigips - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Tynki gipsowe

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt