chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Osuszanie ścian
artykuł wprowadzający
Na pojawienie się wilgoci narażony jest każdy obiekt. Aby jej się ustrzec, niezbędne jest nie tylko poprawne i zgodne z zasadami sztuki budowlanej wykonawstwo, ale też właściwa eksploatacja i użytkowanie budynku. Źródeł wilgoci jest wiele, m.in. przenika do domu z zewnątrz, jest produkowana przez lokatorów oraz powstaje w wyniku wielu wykonywanych przez nich czynności, choćby takich jak gotowanie, kąpiel, pranie, suszenie.
sposób wyświetlania:
Osuszanie ścian - wszytkie artykuły

Szarobrunatne naloty na ścianach i sufitach, które pojawiają się pod wpływem długotrwałego narażenia powierzchni na działanie wilgoci, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców i stanu technicznego budynku. Dlatego gdy zauważymy wykwity, należy je usunąć oraz skutecznie zlikwidować źródło ich powstawania. Dobra wiadomość jest taka, że nierzadko prace te udaje się wykonać bez pomocy fachowców, a nawet bez skuwania tynków czy usuwania gładzi szpachlowych.

Tiserec – prezentuje kolejny produkt z szerokiej gamy tynków dekoracyjnych przeznaczonych na elewację oraz do wnętrz z nowoczesnym design’em.

Farba na bazie wody przeznaczona do drewna i metalu.

W 2021 roku w zespole klasztornym Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej - nazywanym również „przemyską Jasną Górą” - przeprowadzono szeroko zakrojone prace renowacyjne w ramach projektu Kalwaryjskie Fortalicium Fredry. Zakładały one odrestaurowanie elewacji klasztoru i budynku byłego nowicjatu. W tym zadaniu znaczący udział miała firma Hufgard Optolith, dostarczając systemy Optosan, pozwalające na naprawę tynków barokowych i detalu sztukatorskiego z końcowym malowaniem całości.

Zwalczanie i zabezpieczanie przed grzybami, które niszczą i szpecą powierzchnie ścian, podłóg czy okien to główne zadanie środków bioochronnych. Ich misja jest jednak znacznie ważniejsza niż likwidacja nieestetycznych plam. Przede wszystkim, skutecznie chronią zdrowie człowieka, dlatego tak istotny jest tu dobór odpowiednich preparatów.

Wilgoć to częsty problem w polskich domach, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Najczęstszą jej przyczyną jest wadliwa wentylacja. Zdecydowanie lepiej jest jej zapobiegać, ale co zrobić w sytuacji, gdy przeoczyliśmy pierwsze oznaki i pojawiła się w mieszkaniu? Proste metody i wyspecjalizowane środki pozwolą rozwiązać problem.

Kamienica Deskurów w Radomiu to kolejny obiekt, który wpisujemy na listę referencyjną Farby KABE Polska.

Intensywne opady w okresie letnim mogą znacząco uwidocznić problem z wilgocią pojawiającą się na ścianach budynków. Jeżeli tak się dzieje, to może być sygnał, że izolacja pionowa czy pozioma została uszkodzona lub zdegradowana. Pamiętajmy, że woda przenika bardzo szybko, czyniąc nieodwracalne straty, więc jeżeli zauważymy, że ściany są zawilgocone, należy szybko przystąpić do działania.

Mimo iż w lutym zima jeszcze nie odpuszcza, nasze myśli coraz częściej wybiegają w kierunku wiosny i jej zwiastunów. By już teraz zacząć pobudzać w sobie pozytywny nastrój, możemy powitać tę wnoszącą nową energię porę roku poprzez zaplanowanie mniejszych lub większych metamorfoz w domu. Kluczem będzie odpowiedni dobór kolorów i dekoracji.

To problem, którego nie wolno lekceważyć!

Czarne lub szare wykwity pojawiające się na ścianach to znak, że do naszego domu zawitali nieproszeni goście – grzyby i pleśnie.

Kościół pw. św. Bartłomieja w Korytnicy Łaskorzewskiej to kolejny obiekt, który wpisujemy na listę referencyjną Farby KABE.

Wiekowe budynki wymagają szczególnej troski. Upływ czasu, nieustanne narażenie na niekorzystne czynniki zewnętrzne, a czasem również wpływ działalności człowieka sprawiają, że stopniowo tracą one swój dawny wygląd.

Dworzec Łódź Fabryczna – nowoczesny obiekt o wyjątkowym charakterze to wydarzenie szczególnie ważne w historii polskiej architektury. Renowacja obiektu jest przykładem na udane połączenie funkcjonalnych aspektów przestrzeni kolejowej wraz z zachowaniem wymogów prawa budowlanego oraz dbałością o nowoczesny design z indywidualnym charakterem.

Długotrwała ekspozycja na warunki środowiska zewnętrznego, błędy wykończeniowe czy niskiej jakości materiały mają bezpośredni wpływ na trwałość i wygląd elewacji każdego budynku. W celu zapewnienia optymalnego wyglądu i trwałości powierzchni zewnętrznej powstały specjalne farby hybrydowe Dekoral Professional, dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej.
1
23456789następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Osuszanie ścian

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt