chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Osuszanie ścian
artykuł wprowadzający
Na pojawienie się wilgoci narażony jest każdy obiekt. Aby jej się ustrzec, niezbędne jest nie tylko poprawne i zgodne z zasadami sztuki budowlanej wykonawstwo, ale też właściwa eksploatacja i użytkowanie budynku. Źródeł wilgoci jest wiele, m.in. przenika do domu z zewnątrz, jest produkowana przez lokatorów oraz powstaje w wyniku wielu wykonywanych przez nich czynności, choćby takich jak gotowanie, kąpiel, pranie, suszenie.
sposób wyświetlania:
Osuszanie ścian - czytelnia

W 2021 roku w zespole klasztornym Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej - nazywanym również „przemyską Jasną Górą” - przeprowadzono szeroko zakrojone prace renowacyjne w ramach projektu Kalwaryjskie Fortalicium Fredry. Zakładały one odrestaurowanie elewacji klasztoru i budynku byłego nowicjatu. W tym zadaniu znaczący udział miała firma Hufgard Optolith, dostarczając systemy Optosan, pozwalające na naprawę tynków barokowych i detalu sztukatorskiego z końcowym malowaniem całości.

Mimo iż w lutym zima jeszcze nie odpuszcza, nasze myśli coraz częściej wybiegają w kierunku wiosny i jej zwiastunów. By już teraz zacząć pobudzać w sobie pozytywny nastrój, możemy powitać tę wnoszącą nową energię porę roku poprzez zaplanowanie mniejszych lub większych metamorfoz w domu. Kluczem będzie odpowiedni dobór kolorów i dekoracji.

To problem, którego nie wolno lekceważyć!

Czarne lub szare wykwity pojawiające się na ścianach to znak, że do naszego domu zawitali nieproszeni goście – grzyby i pleśnie.

Wiekowe budynki wymagają szczególnej troski. Upływ czasu, nieustanne narażenie na niekorzystne czynniki zewnętrzne, a czasem również wpływ działalności człowieka sprawiają, że stopniowo tracą one swój dawny wygląd.

Dworzec Łódź Fabryczna – nowoczesny obiekt o wyjątkowym charakterze to wydarzenie szczególnie ważne w historii polskiej architektury. Renowacja obiektu jest przykładem na udane połączenie funkcjonalnych aspektów przestrzeni kolejowej wraz z zachowaniem wymogów prawa budowlanego oraz dbałością o nowoczesny design z indywidualnym charakterem.

Długotrwała ekspozycja na warunki środowiska zewnętrznego, błędy wykończeniowe czy niskiej jakości materiały mają bezpośredni wpływ na trwałość i wygląd elewacji każdego budynku. W celu zapewnienia optymalnego wyglądu i trwałości powierzchni zewnętrznej powstały specjalne farby hybrydowe Dekoral Professional, dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej.

Farby ceramiczne, winylowe czy lateksowe są już dobrze znane polskim konsumentom. Coraz chętniej korzystają z ich wyjątkowych właściwości w domach i budynkach użyteczności publicznej. Dużo mniej popularnym, ultranowoczesnym rozwiązaniem jest natomiast farba hybrydowa przeznaczona do malowania i renowacji.

Nierówności, odspojenia, plamy… wykańczanie powierzchni ścian to nie zawsze prosty zabieg malarski, ograniczający się do płynnych pociągnięć pędzlem. Bardzo dużo zależy tu od stanu podłoża, które zamierzamy pokryć tykiem czy farbą.Na co zwracać uwagę, przygotowując je do malowania lub innych czynności remontowych?

Bujna roślinność wokół naszego domu wygląda pięknie, ale nasza elewacja narażona jest na rozwój grzybów i pleśni. Jak temu zapobiec by cieszyć się zarówno urokiem zieleni, jak i estetyką fasady domu.

Nikt nie spodziewał się takiej katastrofy. Gdy już się wydarzyła, nie trzeba było wiele czasu, by burmistrz Michael Kronauge i jego zespół odkryli szanse jakie wynikają z koniecznej odbudowy. Nowoczesne okna, spełniające współczesne wymaganie techniczne, stanowiły tylko jeden punkt na długiej liście życzeń. Zlecenie otrzymała stolarnia Kappen, która w produkcji okien stawia na produkty Remmers z rodziny Induline Coatings.

Grzejniki, piece gazowe, na paliwa stałe, urządzenia grzewcze właśnie rozpoczynają swoją aktywność. Nim je włączymy, warto sprawdzić ich stan techniczny, by w trakcie sezonu zimowego nie było niespodzianek.

Większość zabytków architektury w Polsce nie posiada należytego zabezpieczenia przeciwwilgociowego i dlatego narażona jest na nadmierne zawilgocenie.

Wilgoć ma destrukcyjny wpływ zarówno na strukturę budynku, jak i zdrowie przebywających w nim osób.

Technologia SKAŁA S RENOVADEX - nowa jakość renowacji budynków ocieplonych
1
23456następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Osuszanie ścian

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt