chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » osuszanie ścian » MINERALIT RESTAURO - Tynki renowacyjne z certyfikatem WTA

MINERALIT RESTAURO - Tynki renowacyjne z certyfikatem WTA

18.06.2012
Firma Farby KABE Polska otrzymała nowy Certyfikat WTA na tynki renowacyjne MINERALIT RESTAURO przeznaczone do odnowy zawilgoconych i zasolonych murów, które występują na większości starych obiektów budowlanych. Certyfikat WTA jest przyznawany przez niezależną niemiecką organizację weryfikującą parametry techniczne danego materiału i potwierdzającą jego najwyższą jakość. W przypadku renowacji obiektów zabytkowych powinny być brane pod uwagę wyłącznie materiały posiadające powyższy Certyfikat spełniające surowe wytyczne WTA.

Renowacja budynku ma na celu odrestaurowanie tych fragmentów muru, które są zdegradowane przez zasolenie lub wilgoć. Firma Farby KABE oferuje Państwu wysokiej jakości produkty przeznaczone do kompleksowej odnowy budynków. Kompletny system renowacyjny, w połączeniu z szeroką paletą tynków i farb nawierzchniowych pozwala przywróć naturalne piękno każdej zabytkowej budowli. Optymalnie dobrane produkty, wchodzące w skład systemu tynków renowacyjnych MINERALIT RESTAURO, umożliwiają przeprowadzenie przyjaznej dla środowiska renowacji średnio i mocno zawilgoconego tynku oraz obciążonego związkami soli muru, wewnątrz i na zewnątrz budynków. System Renowacji Farby KABE – MINERALIT RESTAURO został opracowany, jako produkt specjalny do restaurowania cennych zabytków architektury i spełnia wszystkie wymogi stawiane przez WTA (Naukowo-Techniczna Organizację do Spraw Ochrony i Renowacji Zabytków).
REKLAMA:


WTA - znak zastrzeżony, nadawany przez Wissenschaftlich-Technische Arbeitsgemeinschaft für bauwerkserhaltung und Denkmalpfiege e.V. (Naukowo-Techniczna Organizacja do Spraw Ochrony i Renowacji Zabytków).

System MINERALIT RESTAURO jest to zestaw produktów przeznaczony do ręcznego lub maszynowego wykonywania renowacyjnej wyprawy tynkarskiej na zasolonych murach wewnątrz i na zewnątrz budynków (powyżej poziomu gruntu). Szczególnie polecany do renowacji obiektów zabytkowych, ale również stosowany w typowych pracach tynkarskich. Pozwala na wykonanie wyprawy o dużej objętości porów, dzięki czemu może wchłonąć duże ilości szkodliwych soli powstałych w zawilgoconych murach. Cechuje się zmniejszoną wrażliwością na zróżnicowany stopień chłonności muru, (np. przy szerokich spoinach w murach wykonanych z kamienia). Umożliwia wykonanie wyprawy o dużej grubości, która może być zróżnicowana na powierzchni ściany. W skład systemu tynków renowacyjnych MINERALIT RESTAURO Farby KABE wchodzą następujące produkty:
- MINERALIT RESTAURO TB – Renowacyjna cementowa obrzutka wstępna,
- MINERALIT RESTAURO TW – Renowacyjna wyrównująca zaprawa tynkarska,
- MINERALIT RESTAURO TU – Renowacyjna uniwersalna zaprawa tynkarska.

Źródło: Kabe
Autor: Farby Kabe Sp. z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Osuszanie ścian

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt