chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » osuszanie ścian » Tynki strukturalne Hydrocon®

Tynki strukturalne Hydrocon®

05.06.2012
Odporność budowli na czynniki atmosferyczne w dużej mierze zależy od zastosowanego tynku. Oprócz właściwości ochronnych odpowiada on także za walory estetyczne elewacji. Tynki strukturalne Hydrocon firmy quick-mix dzięki zastosowaniu technologii HydroControl zapobiegają gromadzeniu się wilgoci i hamują rozwój grzybów oraz alg. Dostępne faktury i szeroka gama kolorystyczna umożliwiają uzyskanie pożądanego efektu wizualnego.

Chemia budowlana - Fot. Tynki Hydrocon HydroControl Fot. quick-mix
Fot. Tynki Hydrocon HydroControl Fot. quick-mix
Szlachetność tynku nie wynika tylko z jego atrakcyjnego wyglądu, ale przede wszystkim przejawia się we właściwościach, które produkt oferuje w ramach naturalnej ochrony całej elewacji. Tworzy zewnętrzną powłokę, która musi być trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych, aby elewacja nie była narażona na zawilgocenie i nie zmieniała swoich właściwości. Nowoczesne tynki strukturalne Hydrocon firmy quick-mix zapewniają naturalną ochronę elewacji i zapobiegają przebarwieniom, dzięki zastosowaniu technologii HydroControl. Tynki na bazie unikalnej formuły ułatwiają odprowadzanie nadmiaru wilgoci z muru i hamują powstawanie wykwitów, grzybów i alg oraz przebarwień.
REKLAMA:


Tynki HYDROCON


Tynki szlachetne Hydrocon z efektem HydroControl służą do wykonywania cienkowarstwowych, strukturalnych wypraw tynkarskich o właściwościach paroprzepuszczalnych. Wykonana przy ich użyciu powłoka umożliwia cyrkulację wody i zapewnia jej odprowadzanie ze struktury elewacji. Innowacyjna mieszanka spoiw o właściwościach częściowo hydrofobowych przeciwdziała pojawianiu się wykwitów, glonów i porostów, nawet w przypadku zawilgoconych murów. Tynki z formułą HydroControl są przy tym całkowicie przyjazne dla środowiska – zostały wyprodukowane przy użyciu naturalnych składników i nie zawierają biocydów. Dostępne są dwa rodzaje tynków, które różnią się finalną strukturą: HSS Hydrocon Baranek oraz HRS Hydrocon Kornik. Tynki Hydrocon pozwalają na uzyskanie intensywnych, ciemnych kolorów, które nie blakną pod wpływem promieni UV. Oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich wyglądu do określonych wymagań inwestora.

Chemia budowlana - Tynki Hydrocon HydroControl dostępne są w szerokiej gamie barw Fot. quick-mix
Tynki Hydrocon HydroControl dostępne są w szerokiej gamie barw Fot. quick-mix

Wilgoć pod kontrolą


Dobór odpowiedniego tynku, który zostanie użyty do pokrycia elewacji ma kluczowe znaczenie dla ochrony budynku przed działaniem wody i korozji biologicznej najczęściej pojawiającej się w postaci grzybów i alg. Dzięki swoim unikalnym właściwościom opartym o szlachetne minerały wykorzystane do ich produkcji, tynki Hydrocon absorbują nadmiar wilgoci pojawiający się na zewnętrznej warstwie elewacji, a następnie oddają ją stopniowo w momencie podwyższania się temperatury. Naturalna gospodarka wodna tynków mineralnych chroni elewację przed zaleganiem wilgoci, co pozwala eliminować zagrożenia biologiczne w sposób całkowicie ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Tynki Hydrocon są zatem bezpieczne dla osób przebywających w ich bezpośrednim otoczeniu i mogą być z powodzeniem stosowane w budownictwie mieszkaniowym zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Prosta obróbka i możliwość nakładania maszynowego pozwalają na szybkie zakończenie prac tynkarskich.

Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Osuszanie ścian

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt