chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » osuszanie ścian » THERMOPAL-ASP45 przeciwpleśniowy tynk renowacyjny

THERMOPAL-ASP45 przeciwpleśniowy tynk renowacyjny

15.03.2011
W 2010 roku firma SCHOMBURG Polska mając na uwadze budynki popowodziowe wprowadziła przeciwpleśniowy tynk renowacyjny THERMOPAL-ASP45.

Chemia budowlana - THERMOPAL-ASP45 przeciwpleśniowy tynk renowacyjny
Jest to mineralna zaprawa o wysokiej zawartości porów powietrznych, zarabiana tylko czystą wodą. Charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością, przewodnością kapilarną, higroskopijnością zapewnia również izolację cieplną.
Przeczytaj również: Nowa technologia w budownictwie
REKLAMA:


Starannie dobrany skład pozwala na niskie zużycie około 4,5 do 5,0 kg/m2 na 1cm grubości warstwy, przystosowany jest do nakładania ręcznego, jak i maszynowego można nanieść w jednej warstwie od 20 do 30 mm.

Specjalne właściwości tynku THERMOPAL-ASP45 wspomagają wysychanie wilgotnego podłoża. Niewielki ciężar powierzchniowy preparatu w połączeniu z dużą porowatością działa termoizolacyjnie, co prowadzi do podwyższenia temperatury powierzchni. Temperatura punktu rosy jest dostosowana do systemu tynku, przez co wilgoć nie przyczynia się do kiełkowania zarodników.

THERMOPAL-ASP45 przeznaczony jest do wykonania dyfuzyjnych i suchych wypraw tynkarskich na wilgotnych i/lub obciążonych pleśnią ścianach oraz zapobiegania kondensacji pary wodnej podczas napraw lub renowacji w istniejących i nowych budynkach. Ma zastosowanie na wszystkich mineralnych materiałach budowlanych nadających się do tynkowania, jak mury (z cegły, betonu komórkowego, cegły silikatowej) oraz podłoża betonowe. Podłoża gipsowe są nieodpowiednie.Przed przystąpieniem do nakładania tynku należy odpowiednio przygotować podłoże, które musi być nośne i wolne od materiałów zmniejszających przyczepność, jak środki antyadhezyjne, kurz lub inne substancje zmniejszające przyczepność. Tynki zanieczyszczone pleśnią, stare i sypkie, jak również jastrychy i powłoki należy całkowicie usunąć aż do wysokości stropu.

Autor: Schomburg - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Osuszanie ścian

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt