chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » osuszanie ścian » Jak zakryć plamy na ścianach?

Jak zakryć plamy na ścianach?

27.12.2017
W sytuacji awaryjnej liczy się szybka reakcja i sprawdzony sposób na usunięcie plamy. Kiedy czyszczenie ściany wodą z detergentem czy mydłem malarskim nie przynosi skutku, możemy sięgnąć po specjalistyczne produkty, które pomogą nam uporać się z trudnymi do wyczyszczenia plamami.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Jeśli do tej pory nie pomalowaliśmy ścian farbami plamoodpornymi, możemy mieć nie lada problem z usuwaniem zanieczyszczeń – zwłaszcza gdy domowe sposoby zawodzą. Uporczywe plamy i zacieki potrzebują kompleksowego działania. Warto zatem użyć farby gruntującej, takiej jak Renostyl Plus z serii Zadania Specjalne od marki Dekoral. Jej działanie polega na izolowaniu plamy, dzięki czemu zabrudzenie nie będzie prześwitywać przez warstwę kolorowej farby. Produkt sprawdzi się także w przypadku plam po zaciekach wodnych, sadzy i tłuszczach.

Przygotowanie podłoża


Aby jej użyć, musimy odpowiednio przygotować podłoże. Malujemy zawsze na czystą, suchą i odpyloną powierzchnię. Jeśli stare warstwy się łuszczą, powinniśmy je usunąć, używając do tego papieru ściernego. Wszystkie ubytki i pęknięcia muszą być wcześniej zaszpachlowane.
Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Maskowanie plamy


Przed użyciem należy dokładnie wymieszać farbę, używając do tego drewnianej listewki. Jeśli jej konsystencja jest zbyt gęsta, możemy rozrzedzić ją rozcieńczalnikiem w objętości maksymalnie 2%. Do malowania najlepiej użyć wałka, a w przypadku trudno dostępnych powierzchni – pędzla kaloryferowego. Dopiero wówczas, gdy pierwsza warstwa produktu wyschnie, możemy zaaplikować kolejną.

REKLAMA:

Czas na kolor


Farbę nawierzchniową możemy nałożyć minimalnie po sześciu godzinach od pomalowania ostatniej warstwy Renostyl Plus. W czasie prac należy regularnie wietrzyć pomieszczenie – aż do ustania charakterystycznego zapachu. Warto mieć taki produkt zawsze pod ręką, na wypadek, gdyby zdarzyła się nieprzewidziana sytuacja.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Osuszanie ścian

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt