chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Ogrzewanie podłogowe
artykuł wprowadzający
Charakterystyczną cechą ogrzewania niskotemperaturowego jest niska temperatura wody w instalacji - nie przekracza ona 55°C, a najczęściej kształtuje się w przedziale 35-45°C, podczas gdy w przypadku tradycyjnego, grzejnikowego ogrzewania wysokotemperaturowego osiąga nawet 80°C. Obniżenie temperatury czynnika grzejnego zdecydowanie wpływa na poprawę komfortu cieplnego oraz na wzrost jakości powietrza w pomieszczeniach.

Mira 3230 superrapidfix (biała)

WYSOKO ELASTYCZNA, SZYBKO TWARDNIEJĄCA,ŚREDNIOWARSTWOWA ZAPRAWA KLEJĄCA DO UKŁADANIA PŁYTEK CERAMICZNYCH, KLINKIEROWYCH, GRESU, MOZAIKI, MARMURU ORAZ PłYTEK Z KAMIENIA

  właściwości  

- wysoka przyczepność
- szybkotwardniejąca, do cienkich, transparentowych płytek
- bardzo elastyczna i łatwa w użyciu
- wodoodporna, mrozoodporna
- do powierzchni poziomych i pionowych
- do wewnątrz i na zewnątrz - na tarasy i balkony
- biały cement redukuje przebarwienia alkaliczne

  zastosowanie  

Mira 3230 superrapidfix stosuje się do montowania glazury i terakoty na stabilnych podłożach z betonu, elementach betonowych, gazobetonie, płytach gipsowo-kartonowych, gipsowo-wiórowych, gipsowych, wylewkach cementowych, suchym jastrychu, asfaltobetonie, posadzkach z ogrzewaniem elektrycznym lub wodnym, powierzchniach malowanych, gruntowanych, starych płytkach, lastryku, hydroizolacji wykonanej z 4400 multicoat i 4120 sealer, we wszystkich typach obiektów, gdzie wymagany jest szybki postęp robót. Mira 3230 superrapidfix może zastąpić 3130 superfix, kiedy wymagana jest zaprawa szbkotwardniejąca. Podłoże betonowe uważa się za stabilne kiedy zanikło 50% skurczu w czasie schnięcia.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
3230 superrapidfix jest konfekcjonowany w 5 kg torbach i 15 kg workach papierowych wzmocnionych plastikiem.
Podłoże musi być nośne, suche, zwarte, bez kurzu, tłuszczu, olejów itp. Ewentualny szlam cementowy należy zeszlifować, a słabe części podłoża betonowego wybić i naprawić. Luźny kurz najlepiej usunąć odkurzaczem. Tłuszcze, oleje, brud itp. zmyć środkiem 7110 base cleaner. Podłoża chłonne należy zagruntować środkiem 4120 sealer rozcieńczonym z wodą w proporcji 1:3. Powierzchnie niechłonne jak, np. płytki ceramiczne - nie gruntuje się.
Mieszanie: Zaprawę miesza się z wodą w proporcji ok. 0,25 l wody na 1 kg proszku, wolnoobrotowym mieszadłem do kleju, po czym zaprawa gotowa jest do użycia.
Nanoszenie: Zaprawę nanosi się gładką stroną pacy dobrze rozprowadzając po podłożu, a następnie przeciąga się zębatą stroną pacy. Wielkość zębów dobiera się w zależności od wielkości płytek.
Temperatura: Temperatura stosowania min +6oC powietrza i podłoża.
Czas przydatności do użycia: Po wymieszaniu z wodą zaprawa nadaje się do użycia przez ok. 25-30 min. Nakładanie zaprawy na podłoże do użycia: i przyklejanie płytek musi być wykonane w jak najszybszym czasie, 10-15 min.
Czas schnięcia: Powierzchnie gotowe są do fugowania po ok. 1 godz. od chwili zakończenia montowania płytek.
Produkt zawiera cement. Reaguje z wodą alkalicznie, dlatego należy chronić skórę i oczy. W razie podrażnienia przemyć starannie wodą to miejsce i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi.
Przyczepność do betonu: 1,2 N/mm2
Przyczepność do betonu lekkiego: 0,5 N/mm2 *
Przyczepność do płyt kartonowo-gipsowych: 0,15 N/mm2 *
Współczynnik elastyczności: 1,4 GPa

* zerwanie w podłożu

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Ogrzewanie podłogowe

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt