chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrzewanie podłogowe » Drewno, które grzeje

Drewno, które grzeje

29.09.2010
Kto by pomyślał, że srogi kanadyjski klimat będzie inspiracją do stworzenia nowoczesnej technologii podłóg. Teraz pod drewnianą deską można położyć ogrzewanie i w końcu zapomnieć o mikro szczelinach oraz dokuczliwych deformacjach.

Chemia budowlana - Drewno, które grzeje
Podgrzewana płytka ceramiczna to standard. Jednak co robić, gdy chcemy zainstalować ogrzewanie pod drewnianą podłogą? Dotychczas żadna z polskich firm nie udzielała gwarancji, że deski nie rozejdą się po pierwszym sezonie grzewczym. Tej zimy w salonach Dekorian i PARA znajdziemy idealne rozwiązanie – podłogi TORLYS.
REKLAMA:


Podłoga jak skała


Lite drewno jest materiałem bardzo niestabilnym. Swoją objętość zmienia pod wpływem temperatury oraz wilgotności. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie prowadzi do rozszczelnienia się podłogi lub jej „podniesienia”. Warto wiedzieć, że za stabilność podłogi odpowiedzialna jest nie część, po której chodzimy, ale to, co znajduje się pod nią, czyli tzw. rdzeń. Rdzeń TORLYS został wykonany z włókien drewnianych sprasowanych z grubości 50 cm do 1 cm. Tak przetworzone drewno jest odporne na wysoką temperaturę oraz posiada wyjątkową twardość i trwałość.

A konserwacja?


Na pewno możemy zapomnieć o cyklinowaniu, które wiąże się z ogromem kurzu, niepotrzebnym zamieszaniem i szlifowaniem. Wystarczy, że na powierzchnię podłogi nałożymy specjalne preparaty chemiczne. Poczekamy 2 godziny i podłoga lśni jak nowa. Co ważne... O takiej konserwacji możemy zacząć myśleć dopiero po kilkunastu latach eksploatacji podłogi. A na co dzień wystarczy nam odpowiedni środek czyszczący i mop.

Chciałoby się powiedzieć, że podłogowy komfort mamy w zasięgu stopy. Bo nic nie sprawia większej przyjemności niż chodzenie po podłodze bez papci, skarpet i zmartwień o kolejne rysy.
Przeczytaj również: Czym aplikować impregnat
Autor: PARA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Ogrzewanie podłogowe

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt