chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Ogrody zimowe
artykuł wprowadzający
Jeszcze do niedawna oranżerie kojarzyły się wyłącznie z luksusowymi rezydencjami amerykańskich gwiazd filmowych i ludzi biznesu. Błyskawiczny rozwój różnorodnych technologii budowlanych sprawia jednak, że ogród zimowy coraz częściej staje się nieodłączną częścią wielu nowych domów. Wielu inwestorów decyduje s

Klej do klinkieru Ultrament

Klej do klinkieru

  właściwości  

Poprzez swoje bardzo dobre właściwości wykorzystania przestrzeni pod płytką i dobrej przyczepności można stosować na prawie wszystkich stosowanych w budownictwie podłożach takich jak: beton, lekki beton, gazobeton, tynki mineralne.

  zastosowanie  

Za pomocą Kleju do klinkieru można przyklejać: płytki klinkierowe, płytki ceramiczne, płytki gresowe lub kamionkowe, płyty szczelinowe, płytki szkliwione, oraz mozaikę z małych i średnich płytek na ścianach i podłogach. Można stosować na podgrzewane podłoża oraz w systemie „płytka na płytkę”. Przy klejeniu na jastrychach cementowym lub anhydrytowym z wodnym ogrzewaniem podłogowym należy przestrzegać odpowiednich norm i wytycznych. Klej ten jest elastyczny, ma długi czas otwarcia i długi czas przeznaczony na korektę płytki. Spełnia wymogi
normy zaprawa elastyczna.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: 25 kg worek
Składowanie: W miejscu suchym, chłodnym i wolnym od mrozu, w oryginalnie zamkniętym opakowaniu 12 miesięcy.
Jako podłoża do połoŜenia płytek klinkierowych na Klej do klinkieru nadają się prawie wszystkie stosowane w budownictwie podłoża, takie jak: beton, lekki beton, gazobeton, tynki mineralne, wylewki betonowe i cementowe (ale wylane nie wcześniej, niŜ przed upływem 28 dni), wylewka anhydrytowa (szlifowana o resztkowej wilgotności max. 0,5%), stare wykładziny z płytek ceramicznych.

Podłoże musi być płaskie, suche, czyste i o odpowiedniej nośności oraz wolne od uszkodzeń mrozowych, tłuszczu, oleju, środków impregnujących, mleczka cementowego, a także innych łatwo oddzielających się od podłoża substancji. Podłoża o podwyższonej higroskopijności (nasiąkliwe) jak tynki gipsowe lub z płyt kartonowo-gipsowych przed nałożeniem Kleju do klinkieru powinny zostać zagruntowane w celu ich wzmocnienia, np. Ultrament – Xtra gruntem. Płaskie powierzchnie ze starych płytek powinny być doprowadzone do stanu chropowatości. Nierówności podłoża powinny zostać wyrównane za pomocą specjalnych zapraw.
Klej do klinkieru należy rozrobić w ok. 6,25 – 6,5 litrach zimnej, czystej wody na nie zawierającą grudek masę. Po upływie 5 minut od zakończenia mieszania preparatu należy jeszcze raz mocno zamieszać. Dobrze rozrobiony Klej do klinkieru jest zdatny do nakładania na podłoże przez ok. 3 godziny. Materiału, w którym już się rozpoczął proces wiązania nie należy mieszać ponownie, ponieważ w takim przypadku nie będzie możliwe osiągnięcie odpowiedniej wytrzymałości końcowej zastygniętego kleju.
Klej do klinkieru nie może być stosowany przy temperaturach (powietrza i podłoża) poniżej +5ºC. Wszystkie określone czasy technologiczne przygotowania i obróbki preparatu odnoszą się do temperatury +20ºC i względnej wilgotności powietrza 65%. Wyższe temperatury przyspieszają, niższe temperatury spowalniają proces wiązania preparatu. W przypadku wyższych temperatur zmniejsza się czas przygotowania preparatu.
Składowanie: W miejscu suchym, chłodnym i wolnym od mrozu, w oryginalnie zamkniętym opakowaniu 12 miesięcy.
Materiał bazowy: Kombinacja cementu z mineralnymi wypełniaczami i dodatkami tworzyw sztucznych.
Kolor: Cementowo-szary.
Zawartość chromianu: Tak zgodnie z TGRS 613.
Konsystencja: Pasty.
Temperatura stosowania: Od +5ºC do +30ºC
Ilość wody: Ok. 6,25 do 6,5L na 25kg.
Maksymalna grubość nałożenia: 5 mm
Czas dojrzewania: Ok. 5 minut.
Czas do nałożenia płytki: 20 minut
Czas do korekcji płytki: 20 minut
Chodzenie i spoinowanie: Po 24 godzinach.
Całkowite obciążenie: Po 7dniach.
Odporność na temperaturę: -20ºC - +80ºC
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Ogrody zimowe

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt