chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody zimowe » Podciąganie kapilarne metoda chemiczną Kiesol C – REMMERS

Podciąganie kapilarne metoda chemiczną Kiesol C – REMMERS

02.07.2015
Podciąganie kapilarne to problem, z jakim boryka się budownictwo starej daty (najczęściej tam, gdzie brak jest poziomej hydroizolacji). Zjawisko powodowane jest transportowaniem wody pochodzącej z gruntu w wyższe warstwy muru. Efekt - widoczna gołym okiem wilgoć - wychodzi na światło dzienne w jego dolnych partiach. Jest na to sposób: chemiczna bariera przeciwwilgociowa w postaci kremu Kiesol C firmy REMMERS.

Chemia budowlana -  Fot. Remmers
Fot. Remmers
Bariera chemiczna przeciwwilgociowa jest alternatywą do fizycznej. Ta druga polega na przecięciu muru w warstwie kamienia, cegły lub w warstwie zaprawy i wprowadzeniu nieprzepuszczającej bariery (metalowa lub z tworzywa sztucznego). Są one skuteczne, ale kosztowne i niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia konstrukcji.
Bariery chemiczne cieszą się popularnością, bo są tańsze i łatwiejsze w użyciu.

REKLAMA:


Chemia budowlana -  Fot. Remmers
Fot. Remmers
Oferta na tym polu jest szeroka, firma REMMERS proponuje rozwiązanie w postaci kremu Kiesol C. Produkt rekomendowany jest przez producenta, ze względu na skuteczność działania w murach o bardzo wysokim stopniu zawilgocenia (do 95 %). Efektywność została potwierdzona certyfikatem WTA. Krem na bazie silanów jest wolny od rozpuszczalników, posiada wysoką zawartość substancji czynnej (80 %). Dzięki konsystencji, reakcja substancji czynnej zachodzi dokładnie tam, gdzie jest wprowadzona (nie spływa). O czym to świadczy? O bardzo dużej wydajności produktu.

Chemia budowlana -  Fot. Remmers
Fot. Remmers
Kiesol C wprowadza się w warstwy muru (bezciśnieniowo) poprzez wywiercone wcześniej otwory o małej średnicy (otwory wierci się w jednym rzędzie, średnica 12 mm, odstępy 12 cm). Nim dojdzie do aplikacji otwory trzeba oczyścić (koniecznie!) ze zwiercin, np. przedmuchując sprężonym powietrzem. Substancję wprowadza się stosując np. zmodyfikowany opryskiwacz ogrodowy, na głębokość o 3-5 cm mniejszą od grubości muru. Po dokonanej aplikacji kremu otwory zamyka się szpachlówką uszczelniającą. Wprowadzony krem utwardza się, tworząc hydrofobową barierę, uniemożliwiającą dalsze podciąganie kapilarne wilgoci.
Kiesol C polecany jest szczególnie do stosowania w strefie cokołowej murów licowych z cegły i kamienia naturalnego.

Autor: Marta Sobiecka
Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Ogrody zimowe

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt