chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody zimowe » Czy BASF przejmie Ceresit

Czy BASF przejmie Ceresit

22.09.2016
BASF zamierza nabyć od Henkla obszar działalności na rynku profesjonalnych materiałów budowlanych w Europie Zachodniej Integracja w segmentach układania podłóg, płytek oraz hydroizolacji produktów Ceresit i Tomsit w ramach Grupy PCI Zakład w Unnie zostanie wynajęty na okres od dwóch do trzech lat, po czym działalność będzie kontynuowana w innych obiektach PCI

BASF i Henkel podpisały porozumienie, na mocy którego BASF dąży do przejęcia od Henkla obszarów działalności w Europie Zachodniej związanych z produktami do układania podłóg, płytek oraz hydroizolacji w celu wzmocnienia swojego portfolio w zakresie chemii budowlanej. Transakcja obejmuje produkty do układania podłóg Henkla sprzedawane pod marką Thomsit, a także prawa do znaku handlowego Thomsit na całym świecie. Ponadto transakcja dotyczy produktów Henkla do układania podłóg, płytek oraz hydroizolacji sprzedawanych obecnie w Europie Zachodniej przez specjalistycznych dystrybutorów lub pod marką Ceresit. BASF i Henkel uzgodniły, że BASF będzie wykorzystywać w Europie Zachodniej znak handlowy Ceresit dla produktów z kategorii układania płytek i hydroizolacji. Głównymi rynkami są Niemcy oraz kraje Beneluksu. Całkowity przychód związany z przejmowanymi grupami produktów mieści się w przedziale 50–99 milionów euro. BASF zamierza włączyć nabywane obszary działalności do Grupy PCI — spółki będącej w całości własnością BASF i stanowiącą część oddziału chemii budowlanej. Grupa PCI jest liderem na niemieckim rynku systemów do układania płytek.

Planowana transakcja obejmuje tymczasowy wynajem zakładu produkcyjnego Henkla w Unnie w Niemczech, w którym wytwarzane są rzeczone produkty. BASF będzie funkcjonować w zakładzie w Unnie przez 2–3 lata, a następnie przeniesie się z działalnością do istniejących zakładów PCI, głównie do Hamm, które mieści się w pobliżu Unny. Transakcja musi zostać zatwierdzona przez odpowiednie władze antymonopolowe, a jej finalizacji można się spodziewać z końcem roku 2016. Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych transakcji.

REKLAMA:


Nabycie produktów do układania podłóg, płytek i hydroizolacji marek Thomsit i Ceresit w Europie Zachodniej świadczy o naszym zdecydowanym zobowiązaniu do poszerzenia portfolio w zakresie chemii budowlanej. Po połączeniu potężne marki PCI i Thomsit uczynią z BASF jednego z liderów na rynku produktów do kładzenia podłóg w Niemczech. Produkty Ceresit do układania podłóg, płytek oraz hydroizolacji pozwolą nam wejść na rynki w Europie Zachodniej, na których nie jesteśmy jeszcze obecni w sposób kompleksowy — powiedział Ralf Spettmann, prezes działu chemii budowlanej BASF.

Materiały budowlane Henkla pozostaną integralną częścią naszego portfolio i będziemy je nadal rozwijać w innych regionach. Marka Ceresit pozostanie strategiczną platformą dla materiałów budowlanych Henkla na świecie — powiedział starszy wiceprezes Hermann Deitzer, który w Henklu kieruje obszarami Klienta, Wykonawcy i Budowy. Jednakże w Europie Zachodniej w dalekiej perspektywie nie widzimy miejsca dla tych obszarów w obecnej konfiguracji, a także dla powiązanych działań w Unnie. Dlatego cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia z BASF — dodał Deitzer.

BASF planuje w miarę możliwości oferować pracownikom średnio- i długoterminowe perspektywy zatrudnienia w ramach Grupy BASF.

Autor: BASF - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Ogrody zimowe

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt