chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Murujemy z klinkieru
artykuł wprowadzający
Budowa lub generalny remont domu, to zazwyczaj jedna z najpoważniejszych inwestycji w życiu. Warto więc zadbać, by wykorzystane do tego celu materiały budowlane i wykończeniowe były możliwie najwyższej jakości.Wybierając budulec, który spełni wszelkie nasze oczekiwania, warto zastanowić się nad zastosowaniem cegieł i płytek klinkierowych.

Czyścik do klinkieru Ultrament

Czyścik do klinkieru

  właściwości  

Preparat Czyścik do klinkieru czyści powierzchnie zabrudzone przez wykwity wapienne, stwardniały osad cementowy, brud, sadzę oraz lekkie rdzawe plamy; usuwa z powierzchni olej i tłuszcz.

  zastosowanie  

Specjalny środek czyszczący do usuwania zabrudzeń, wykwitów wapiennych, nalotów cementowych i wapiennych. Można go stosować na płytkach, klinkierze, płytkach elewacyjnych i betonie.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Składowanie:
W miejscu chłodnym, suchym, wolnym od mrozu przynajmniej 2 lata.

Opakowanie:
1L, 2L
Nasiąkliwe podłoża, przed przystąpienie do ich czyszczenia, należy najpierw nawilżyć wodą. Następnie w zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia stosujemy płyn w stanie nierozcieńczonym lub rozcieńczonym w stosunku 1:10 z wodą.
Po naniesieniu na zabrudzoną powierzchnię, pozostawiamy preparat na kilka minut, a następnie szczotką szorujemy zabrudzone podłoże. Ciepła woda podnosi skuteczność płynu. Przy bardzo mocnym zabrudzeniu należy czynność powtórzyć. Po każdym umyciu należy czyszczoną powierzchnię dokładnie spłukać duŜą ilością wody.
Przed przystąpieniem do właściwego mycia należy w miejscu niewidocznym wykonać próbę na tolerowanie środka. Zaleca się używanie podczas pracy gumowych rękawiczek. W zamkniętych, niewietrzonych pomieszczeniach mogą powstawać, podczas pracy z Czyścikiem do klinkieru oraz w czasie jego wysychania, opary zawierające kwasy, które mogą podrażnić drogi oddechowe oraz nadżerać metalowe elementy wykończenia wnętrz, np. chromowaną armaturę sanitarną. Dlatego wszystkie materiały, przedmioty oraz elementy wyposażenia powinny być dokładnie zabezpieczone.

Środek może podrażniać oczy i skórę. Przy pracy zadbać o dobrą wentylację pomieszczeń. Przy podrażnieniu skóry spłukać duŜą ilością bieżącej wody.
Zużycie: Około 50-100ml/m²; w zależności od stopnia zabrudzenia.
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Murujemy z klinkieru

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt