chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kuchenne_rewolucje » Gramy światłem - łazienka w brokacie

Gramy światłem - łazienka w brokacie

15.05.2012
Obiegowa opinia głosi, że kuchnia to królestwo kobiety. Nic bardziej mylnego, bo o tyle, o ile kuchnia powoli staje się obszarem zasiedlanym przez mężczyzn, to łazienka nadal jest we władaniu kobiecym. Statystyki donoszą, że 40 minut rano i 72 minuty przed „wielkim wyjściem” to dla kobiet niezbędne minimum. A skoro łazienka jest tak ważnym wnętrzem w życiu każdej dziewczyny, warto zastanowić się, co uczyni ją także wnętrzem wyjątkowym.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Ciekawie zaprojektowana łazienka musi wyróżniać się każdym detalem. Kluczową rolę, w odbiorze koloru, harmonii i atmosfery wnętrza, pełni światło. To, pod jakim kątem pada na różne załamania w otoczeniu, może dać wrażenie przytulności, ciepła lub elegancji i stylu glamour.
Przeczytaj również: Sekrety dobrej fugi
REKLAMA:


Aranżując łazienkę zwracamy uwagę na płytki i ceramikę, a warto wiedzieć, że nawet fuga może nadać wnętrzu atrakcyjnego wyglądu – dla Niej warto zadbać o elegancki drobiazg. W sukurs estetom przychodzą producenci materiałów budowlanych, którzy wciąż zaskakują pomysłami. ATLAS stworzył 25 mm fugę Atlas Artis Style, która zupełnie inaczej prezentuje się na ścianach, a inaczej na podłodze. Najlepiej widoczna jest przy oświetleniu punktowym, w świetle dziennym zaś nabiera delikatności. Zawsze jednak subtelnie mieni się tysiącem świetlnych refleksów!

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Zaprawy stosowane do spoinowania, nawet te, które kuszą spektakularnym efektem estetycznym, muszą spełniać określone warunki, ponieważ są narażone na wiele niesprzyjających czynników: nacisk, wilgoć, ryzyko odkształcenia. Zaawansowana technologia oferuje fugi o mocnych, trwałych kolorach, które współgrają ze światłem i tworzą niepowtarzalny klimat łazienki.

Fuga Atlas Artis Style posiada wysoką odporność na wilgoć – stosuje się ją w najbardziej narażonych na uszkodzenia miejscach: łazienkach, kabinach prysznicowych, kuchniach i salonach. Jest wysokoelastyczna, dzięki czemu bez ryzyka możemy kłaść ją tam, gdzie istnieje prawdopodobieństwo odkształcenia podłoża, np. w miejscach, w których instalujemy ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo fugę można zastosować do wielu elementów: małych, średnich, wielkoformatowych, a także do ceramiki (glazura, terakota, gres, mozaika), elementów kamiennych i mozaiki szklanej. Spoina wyróżnia się także atrybutami praktycznymi: posiada właściwość COLOR PROTECT, efekt perlenia chroni podłoże przed zawilgoceniem, a MYKO BARIERA zabezpiecza przed rozwojem grzybów, pleśni i glonów. Duże znaczenie ma także ochrona antybakteryjna, uzyskana dzięki aseptycznym właściwościom nanocząsteczek srebra.
Przeczytaj również: Techniki fugowania według Rubi
Łazienka zasługuje na produkty najwyższej jakości – to wymagające wnętrze, bo pełni funkcję tak praktyczną, jak i estetyczną. Warto, żeby wyróżniała się czymś, co nada jej niepowtarzalnego charakteru.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas


Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Kuchenne rewolucje

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt