chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
Kleimy gres
artykuł wprowadzający
Gres to rodzaj płytki ceramicznej, do produkcji której wykorzystywana jest bardzo drobno zmielone kamionka szlachetna, czyli m.in. kwarc, skaleń, kaolin. Uformowane płytki poddawane są prasowaniu na sucho, a następnie wypalane w temp. przekraczającej 1200°C.

Optiroc Easy Fix (weber ZP403)

Zaprawa klejowa do mocowania płytek ceramicznych, uelastyczniona

  właściwości  

- cienkowarstwowa, grubość warstwy klejącej do 5mm
- uelastyczniona
- do pomieszczeń suchych, wilgotnych i mokrych oraz na zewnątrz
- na płyty gipsowo - kartonowe (bez konieczności dodatkowego gruntowania ich powierzchni)
- do płytek gresowych
- stabilna na powierzchniach pionowych (brak spływu)
- dobra przyczepność do płytek i do podłoża
- wodoodporna
- mrozoodporna

  zastosowanie  

Zaprawa Optiroc Easy Fix (weber ZP403) przeznaczona jest do mocowania płytek glazury, terakoty, gresowych, z nienasiąkliwego kamienia naturalnego i klinkierowych (o wymiarach maksymalnych 40 x 40 cm) na ścianach i podłogach do nieodkształcalnych podłoży takich jak: beton, jastrych cementowy, jastrych anhydrytowy, tynk cementowy i cementowo-wapienny, tynk gipsowy oraz surowych powierzchni wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków: betonowych, ceramicznych, silikatowych i innych tego typu materiałów budowlanych. Zaprawa Optiroc Easy Fix (weber ZP403), ze względu na zwiększoną przyczepność i uelastycznienie, może być stosowana bezpośrednio na płyty gipsowo - kartonowe, bez konieczności ich dodatkowego gruntowania. Zaprawa Optiroc Easy Fix (weber ZP403) może być stosowana przy dużym obciążeniu użytkowym, na posadzkach obiektów handlowych i ciągów komunikacyjnych, jak też w budownictwie mieszkaniowym. Zaprawa Optiroc Easy Fix (weber ZP403) może być stosowana na zewnątrz, w takim przypadku należy stosować płytki mrozoodporne oraz elastyczną zaprawę fugową weber.color perfect, a na powierzchniach poziomych, dodatkowo, wyraźnie zaznaczony spadek od ściany minimum 2%.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
worek 25 kg
Składowanie:
Zaprawa Optiroc Easy Fix (weber ZP403) zachowuje swoje właściwości przez minimum 12 miesięcy od daty produkcji. Data produkcji, która jest jednocześnie datą pakowania produktu
umieszczona jest razem z numerem deklaracji zgodności na boku worka. Zaprawę przechowywać i przewozić w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach, chronić przed wilgocią.
Podłoże musi być stabilne, nośne, suche, zwarte, wolne od zanieczyszczeń i warstw słabo związanych z podłożem lub osłabiających wiązanie (np. tłuszcze, bitumy, pyły, kurz, kleje, resztki farb i zapraw). Podłoże należy naprawić oraz wyrównać. Drobniejsze naprawy (nierówności do 5 mm) można wykonać zaprawą Optiroc Easy Fix (weber ZP403). Wyrównane i naprawione podłoże pozostawić do stwardnienia (około 24 godzin). W pomieszczeniach narażonych na wykraplanie pary wodnej, zaleca się zaimpregnować ściany płynem gruntującym weber PG231. Aby zmniejszyć zużycie zaprawy i przyspieszyć układanie płytek, zaleca się na powierzchniach poziomych stosowanie mas samopoziomujących Weber. Wilgotność jastrychów cementowych nie powinna przekraczać 4,0% wagowo, wilgotność jastrychów anhydrytowych 0,5% wagowo, a wilgotność podłoży gipsowych nie powinna przekraczać 1,0% wagowo. Podłoża silnie porowate, wymagające redukcji chłonności, należy pokryć 1 - 2 warstwami płynu gruntującego weber PG231. Podłoża gipsowe należy zagruntować dwoma warstwami płynu gruntującego głęboko penetrującego weber PG229.
Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości czystej, letniej wody (6 - 6,5 litra wody / 25 kg zaprawy) i mieszać za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Po wymieszaniu pozostawić na około 5 minut, a następnie ponownie wymieszać. Sprawdzić urabialność i jeśli zaistnieje potrzeba, dodać niewielką ilość wody. Tak przygotowana zaprawa jest gotowa do użycia i zachowuje swoje właściwości (w wiadrze) przez około 4 godziny.
Wskazówki Wykonawcze:
Zaprawę nanosić na podłoże gładką krawędzią pacy, wykonując w ten sposób jednocześnie warstwę kontaktową, a następnie równomiernie rozprowadzać krawędzią zębatą. Wielkość zębów pacy dobiera się w zależności od wielkości płytek. Płytek nie moczyć w wodzie. Suche i czyste płytki należy układać na zaprawę przed pojawieniem się matowego „naskórka” (do 20 minut od momentu nałożenia na podłoże). Płytki przyklejać przyciskając mocno do warstwy zaprawy i jednocześnie lekko przesuwając. Prawidłowo ułożone płytki ścienne powinny być pokryte zaprawą w 70% - 90% ich spodniej powierzchni. Przy układaniu płytek na podłogach oraz na zewnątrz, 100% powierzchni płytki powinno być pokryte klejem. Uzyskanie tego efektu ułatwi nałożenie cienkiej warstwy zaprawy także na tylne powierzchnie płytek. Położenie płytki można skorygować jeszcze przez około 20 minut. Nie układać płytek na styk. W zależności od wielkości płytek, potrzeb i upodobań estetycznych, pozostawić spoiny odpowiedniej szerokości stosując krzyżyki dystansowe. Płytki spoinować po 2 dniach (ściany) lub 3 dniach (posadzki). Do spoinowania polecamy zaprawy fugowe weber.color.
W miejscach występowania w podłożu szczelin skurczowych, dylatacji, pęknięć, połączeń prefabrykatów należy wykonać dylatacje płytek. Również pola większe niż 5 x 5 m należy oddzielić szczelinami dylatacyjnymi. Dylatacje, połączenia ścian i połączenia ścian z podłogą wypełnić wypełniaczami elastycznymi, np. silikonem sanitarnym Weber lub specjalnymi profilami. Świeże zabrudzenia zaprawą zmywać wodą, stwardniałe usuwać mechanicznie.
Warunki podczas stosowania i wiązania wyrobu:
Temperatura otoczenia i podłoża w trakcie wykonywania prac i przez następne 24 godziny powinna wynosić od + 5°C do + 25°C. Prace należy wykonywać w suchych warunkach, chronić powierzchnię przed bezpośrednim oddziaływaniem deszczu w trakcie klejenia i wiązania.
Niniejsza karta techniczna określa ogólny zakres stosowania wyrobu, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, ale nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby lub skontaktować się z Doradcami Technicznymi Weber. Wraz z ukazaniem się tej karty technicznej, tracą ważność karty wcześniejsze.
Proporcje mieszania: 6 - 6,5 litra wody / 25 kg zaprawy
Czas gotowości do pracy: do 4 godzin
Czas otwarty: do 20 minut
Czas korygowania płytki: do 20 minut
Temperatura podczas stosowania i wiązania: od + 5st.C do + 25st.C
Fugowanie: po 2 - 3 dniach
Wytrzymałość użytkowa: po około 7 dniach
Zużycie średnie dla równego podłoża: 2 - 5 kg w zależności od wymiarów płytek
Grubość warstwy: 2 - 5 mm
Termin przydatności do użycia: 12 miesięcy od daty produkcji
Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Kleimy gres

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt