chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » farba, ale jaka? » Akcja Mozaika

Akcja Mozaika

09.01.2012
Chemia budowlana - Akcja Mozaika
Mozaiki, murale i sgraffita były chętnie stosowane do dekoracji budynków lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Ich zarówno realistyczne, jak i abstrakcyjne formy były plastycznymi i kolorystycznymi akcentami budynków. Przeznaczano dla nich ściany szczytowe oraz partie wejściowe budynków uczelni, domów kultury, pawilonów handlowych lub restauracji. Niekiedy niosły z sobą treści związane ze sposobem użytkowania obiektu, reklamowe albo miały tylko charakter dekoracyjny.

Dzisiaj, nie poddawane zabiegom konserwacyjnym, niszczeją; zasłaniane są także płachtami reklam lub styropianem.
REKLAMA:


AKCJA MOZAIKA ma na celu skatalogowanie dekoracji z terenu województwa śląskiego, wykonanie dokumentacji fotograficznej i opisowej zarówno tych istniejących, jak i tych, które nie przetrwały próby czasu. Będą zbierane dane dotyczące m.in. ich lokalizacji, projektantów, wykonawców oraz czasu powstania.

Prosimy o wsparcie!

Będzie nam bardzo miło, jeśli pomogą nam Państwo w AKCJI. Prosimy o nadsyłanie fotografii mozaik, dekoracji malarskich, murali i innych zdobień ścian pochodzących z lat 1945-1989 z miejscowości z obszaru naszego województwa. Efekty AKCJI będą sukcesywnie publikowane na stronie internetowej Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego oraz profilu Facebook.Będziemy Państwu także wdzięczni za sugestie i komentarze.

Akcja potrwa do końca czerwca 2012.

Prosimy o nasyłanie fotografii wraz z wypełnionym formularzem na adres 222@scdk.plDla najaktywniejszego uczestnika oraz dla autora najlepszej fotografii przewidziano nagrody!

Źródło: http://www.scdk.pl

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Farba, ale jaka?

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt