chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » Docieplamy » Metaliczny połysk we wnętrzach czyli trendy na 2016

Metaliczny połysk we wnętrzach czyli trendy na 2016

03.03.2016
Jakie trendy będą dominować w tym roku? Jednym z nich jest błysk stali i zimnych ciemnych metali.

Błyszczące elementy wystroju lub dekoracji ściany, metalowe meble mogą stać się wyrafinowaną biżuterią dla domu. Popularne w ubiegłym roku złoto i miedź powoli ustępują miejsca stali i ciemnym metalom. Pasują nie tylko do loftów. Dodają charakteru także przytulnym jasnym wnętrzom, które tak lubimy.
Chemia budowlana - Fot. Lakma
Fot. Lakma

Dla wielbicieli minimalistycznego wystroju wnętrz metaliczne akcenty mogą być zbyt awangardowe. Jednak wykorzystane we wnętrzach, połączone z jasnymi barwami, szkłem i drewnem, dodadzą elegancji i szyku. Aby wprowadzić trochę zmian do kuchni możemy postawić na zastawę lub sztućce w ciemnym kolorze. W drobnych zmianach dekoracji salonu, zdaniem dekoratorów warto postawić na eklektyzm. Proste meble w skandynawskim stylu uzupełnić stalową lampą lub metalicznymi obiciami na poduszki. Metalowe meble dodają nowoczesności i lubią również towarzystwo geometrycznych wzorów, drewna i naturalnych materiałów w stylu rustykalnym.

Nadal popularny jest nostalgiczny powrót do wnętrz z lat 50-70. XX wieku tzw. midcentury mod, którego jednym wyznaczników jest połysk zarówno na drewnianych meblach, jak i akcesoriach w kolorze złota i miedzi.

REKLAMA:


Metale w wersji dla wielbicieli odważnych rozwiązań i awangardy można zastosować na ścianie. Metaliczny efekt osiągniemy za pomocą różnych produktów – paneli ściennych, bogato zdobionych tapet lub farb i tynków dekoracyjnych. Z tynków dekoracyjnych ciekawym rozwiązaniem jest tynk kwarcowy. Tworzy odporną na uszkodzenia warstwę, która może mieć połyskującą fakturę, dzięki zawartości kruszyw kwarcowych oraz dodatków miki i/lub brokatu. Nieco subtelniejszy efekt daje zaś farba o efekcie rosy, która zawiera szklane mikrokulki i metaliczne wypełniacze – mówi Bartłomiej Cholewa z Lakma SAT, producenta farb i mas dekoracyjnych Francesco Guardi Collezione.

Metaliczne pokrycia ścian i fasad nadają charakteru i przykuwają wzrok, dlatego są coraz popularniejsze w pomieszczeniach użyteczności publicznej, restauracjach i biurach. Jednak z powodzeniem można je wykorzystywać także w dekoracji ścian w pokojach czy korytarzu. Świetnie sprawdzą się w podkreśleniu ważnych detali architektonicznych np. kominka czy kolumny.

W ślad za trendami w dekoracji wnętrz możemy pokryć pojedynczy element tynkiem lub farbą w kolorze czarnym, stalowym lub starego złota. Ciemny odcień wydobędzie metaliczny błysk, a pokrycie pojedynczej ściany czy elementu nie przytłoczy ani optycznie nie zmniejszy pokoju. To dobry pomysł na odświeżenie dowolnego pomieszczenia bez przeprowadzania całkowitej metamorfozy. Jeden mocny akcent wystarczy, by odmienić wnętrze nie do poznania.

Autor: Lakma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Docieplamy

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt