chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu
Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » Docieplamy » Program partnerski - czym przekonać wykonawcę?

Program partnerski - czym przekonać wykonawcę?

22.08.2011
Przekonanie do swoich produktów jak największej liczby potencjalnych nabywców, to kluczowe wyzwanie stojące przed wszystkimi wytwórcami. Zasada ta obowiązuje oczywiście także na rynku chemii budowlanej. Największe firmy tego sektora zachęcają do zakupu swoich wyrobów wprowadzając różnego rodzaju programy lojalnościowe. Na ile popularne są takie programy i co mogą zyskać dzięki nim profesjonalni wykonawcy usług remontowo - budowlanych?

Chemia budowlana - Program partnerski - czym przekonać wykonawcę?


REKLAMA:


Chemia budowlana - fot. Kreisel
fot. Kreisel
Zasady uczestnictwa w najpopularniejszych programach partnerskich (zwanych również lojalnościowych) oferowanych przez producentów chemii budowlanej są w większości przypadków oparte na jednym szablonie. Klienci kupując wyroby danej firmy zbierają kody kreskowe drukowane na opakowaniach, a następnie wysyłają je do organizatora programu. W zamian za kody organizator przyznaje punkty, które zapisuje się na indywidualnych kontach uczestników. Zebrane punkty klienci mogą wymieniać na nagrody według katalogu programu. Najczęściej są to różnego rodzaju narzędzia niezbędne podczas wykonywania prac budowlanych, stroje robocze, czapki, koszulki itp. Odpowiednio dużą liczbę punktów można niekiedy wymienić także na aparat fotograficzny, lub nawigację GPS. Programy lojalnościowe w takim kształcie prowadzą między innymi Atlas, Kreisel, czy Mapei.

Zdarzają się także firmy, które oferują swoim stałym klientom możliwość wymiany zebranych punktów nie na nagrody, ale na pieniądze. Uczestnik programu otrzymuje kartę płatniczą, na którą organizator przelewa cyklicznie zgromadzone środki. W taki sposób do zakupu swoich produktów zachęca na przykład Ceresit.
Promowanie wybranych wyrobów danego producenta może polegać także na płaceniu uczestnikowi programu partnerskiego za namówienie nowych klientów do dokonania zakupu. Nowy nabywca musi wówczas przedstawić przy zakupie numer identyfikacyjny osoby, która poleciła mu promowany wyrób.

Coraz większą popularnością cieszą się programy partnerskie, w których pieniądze, czy bezpłatne lub tańsze narzędzia, ubrania i inne gadżety stanowią jedynie część bonusów. Firma – uczestnik programu otrzymuje na przykład pakiety szkoleń w zakresie praktycznego wykorzystania określonych produktów, czy możliwość darmowej lub tańszej rozbudowy parku maszynowego. Tę metodę przyciągnięcia klientów wybrał między innymi Cekol.

Chemia budowlana - Program partnerski - czym przekonać wykonawcę?


Nie ulega wątpliwości, że udział w programach partnerskich może przynieść wykonawcom robót remontowo – budowlanych bardzo konkretne korzyści. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość przedstawicieli tej branży chętnie bierze w nich udział. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie naszego portalu wśród obecnych na tegorocznej BUDMIE glazurników, mało kto ogranicza się do udziału tylko w jednym takim programie. Spośród 116 ankietowanych, uczestnictwo w programach partnerskich zadeklarowało 108 glazurników. Tylko 8 osób nie potwierdziło przynależności do żadnego z oferowanych przez producentów programów. Udział procentowy badanej grupy wynosi 93,1% biorących udział w programach do 6.9% niezainteresowanych takimi działaniami lojalnościowymi.

Spośród 108 osób deklarujących udział w programach partnerskich, 19 osób (18%) jest lojalnych w stosunku do jednego producenta, 54 osoby zadeklarowały uczestnictwo w programach organizowanych przez dwóch różnych producentów chemii dla budownictwa, co stanowi 50%. Z więcej niż dwóch programów korzysta 35 osób (32%).

Opr. Sambor Zarzycki

Przedstawione powyżej informacje zostały przygotowane na podstawie badań przeprowadzonych wśród 116 ankietowanych wykonawców, glazurników obecnych na targach BUDMA 2011 w Poznaniu, w dniach 11-13 stycznia 2011 roku oraz w oparciu o oficjalnie dostępne regulaminy programów lojalnościowych firm: Atlas, Cekol, Ceresit, Kreisel, Sopro, Mapei.

Ankietę przygotowała i przeprowadziła na zlecenie portalu www.chemiabudowlana.info Agencja Stein- Press.

Autor: chemiabudowlana.info - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.7)

Jesteś w dziale tematu miesiąca:

Docieplamy

Wszytkie artykuły tematu
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt