chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Taśmy, folie, siatki

Czytaj więcej chemia budowlana -

Alpol AK 515

Klej do gresu elastyczny

  właściwości  

  zastosowanie  

Do przyklejania różnego rodzaju płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych i kamiennych (poza marmurowymi) i innych o niskiej nasiąkliwości, na podłożach krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach i balkonach, itp.). W przypadku stosowania kleju do przyklejania okładzin kamiennych należy każdorazowo wykonać próbę na przebarwienia. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Produkt jest składnikiem systemu hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Jednostkowe: Worek 25 kg
Zbiorcze: Paleta ofoliowana 1200 kg
Powierzchnia podłoża powinna być czysta, trwała i nośna. Nowe tynki i betony powinny być związane i wysezonowane. Stare warstwy o słabej przyczepności, kruche i łuszczące się usunąć. Ubytki uzupełnić zaprawą szybkowiążącą ALPOL AZ 130 lub wyrównawczą ALPOL AZ 135. Podłoże słabe pomalować gruntem głęboko penetrującym ALPOL AG 700 i ALPOL AG 703, jeśli dodatkowo zachodzi potrzeba zmniejszenia chłonności. Na stare płytki, po ich uprzednim odtłuszczeniu i uszorstnieniu, nałożyć cienką warstwę kleju w celu stworzenia warstwy sczepnej.

Zawartość worka wymieszać mechanicznie lub ręcznie z podaną ilością czystej, chłodnej wody do uzyskania jednorodnej mieszaniny i założonej konsystencji. Po odczekaniu 5 minut ponownie wymieszać. Klej nakładać na podłoże pacą lub szpachelką i rozprowadzać pacą zębatą o odpowiednich wymiarach ząbków. W przypadku klejenia płytek na podłożach krytycznych oraz w miejscach narażonych na podciekanie wody należy nałożyć klej również na spodnią stronę płytki. Płytek przed klejeniem nie moczyć. Przykładać płytki, dociskając je do podłoża. W ciągu 10 minut można dokonać korekty ich położenia. Czynność przyklejania płytek należy wykonać w czasie nie dłuższym niż 20 minut od rozprowadzenia kleju na podłożu. Ponieważ klej nie wykazuje spływu, można nie stosować wkładek dystansowych. Klej należy zużyć w ciągu 2 godzin od wymieszania z wodą. W przypadku zgęstnienia kleju w tym czasie, należy go ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Przedozowanie wody wydłuży czas wiązania oraz pogorszy wszystkie cechy kleju, między innymi: przyczepność, spływ i odkształcenie poprzeczne. Nie zużyty twardniejący zaczyn nie nadaje się do powtórnego zarobienia wodą i należy go wyrzucić.
Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury (23±2)°C i wilgotności względnej (50±5)%. W innych warunkach czas zużycia może ulec zmianie. Po wymieszaniu z wodą daje odczyn alkaliczny. Produkt działa drażniąco na oczy i drogi oddechowe. Należy stosować odpowiednie środki ochrony oczu, dróg oddechowych i skóry. W razie zabrudzenia oczu należy natychmiast przemyć je dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem. Chronić przed dziećmi. Świeże zabrudzenia czyścić wodą, a stwardniałe czyścikiem ALPOL AI 770. Producent nie odpowiada za szkody wynikłe z nieumiejętnego lub niezgodnego z przeznaczeniem użycia wyrobu.


Skład: mieszanina cementu i piasku oraz dodatków mineralnych, domieszek oraz włókien.

Gęstość nasypowa- ok. 1,4 kg/dm³

Właściwa ilość wody- ok. 6,5 dm³/25 kg
- ok. 0,26 dm³/kg

Przyczepność początkowa- ≥ 1,0 MPa

Przyczepność po zanurzeniu w wodzie- ≥ 1,0 MPa

Przyczepność po starzeniu termicznym- ≥ 1,0 MPa

Przyczepność po cyklach zamrażania- ≥ 1,0 MPa

Czas otwarty – przyczepność po t ≥ 20 min -≥ 0,5 MPa

Spływ- ≤ 0,5 mm

Czas korekty- ≤ 10 min

Czas zużycia- ok. 2 godz.

Spoinowanie-po 48 godz.

Użytkowanie- po 48 godz.

Reakcja na ogień- klasa A2-s1,d0/A2fl-s1

Odkształcenie poprzeczne- klasa S1

Wydajność z worka- ok. 11,5 m²/25 kg

Orientacyjne zużycie masy suchej przy przyklejaniu 1 m² płytek
z zastosowaniem pacy z prostokątnymi zębami o wymiarze:

- 4×4 mm ok. 1,6 kg
- 6×6 mm ok. 2,2 kg
- 8×8 mm ok. 2,6 kg
- 10×10 mm ok. 3,0 kg
  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt