chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Taśmy, folie, siatki

Czytaj więcej chemia budowlana -

HM 2a Zaprawa murarska

Zaprawa murarska

  właściwości  

- mineralna
- po związaniu odporna na działanie
- niekorzystnych warunków atmosferycznych
- uregulowana zdolność retencji wody
- duża przyczepność na powierzchni styku
- zaprawy i cegły
- łatwa w stosowaniu
- po związaniu mrozoodporna

  zastosowanie  

- do murowania
- na zewnątrz i do wnętrz
- do cegieł oraz prefabrykatów betonowych
- do cegieł elewacyjnych oraz klinkierowych (z późniejszym fugowaniem zaprawą FM)
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: Worek 30 kg
Podłoże musi być nośne, czyste, wolne od kurzu oraz resztek oleju szalunkowego. Luźne części usunąć. Cegły nie mogą być zmrożone. Przy ocenie podłoża należy uwzględnić wskazania obowiązujących norm i warunków technicznych.
Zawartość opakowania suchej zaprawy HM 2a 30 kg zarobić z ok. 3,5 l wody. W przypadku mieszania ręcznego, zaprawę dokładnie wymieszać przy użyciu powszechnie dostępnych wiertarek z mieszadłem śrubowym, aż do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Zaprawa nadaje się do użycia po ok. 5 min. okresie dojrzewania. Zaprawę rozprowadzić równomiernie na cegłach przy użyciu kielni murarskiej. Murowanie odbywa się na pełną spoinę, wyciśnięty z pomiędzy cegieł nadmiar zaprawy ściągnąć za pomocą kielni murarskiej. Po wstępnej fazie wiązania zaprawy HM 2a, wydrapać zaprawę na głębokość ok. 1 - 1,5 cm od lica cegły, celem późniejszego uzupełnienia zaprawą do spoinowania FM. Fugowanie oraz kształtowanie fugi rozpocząć po całkowitym związaniu zaprawy HM 2a, co z reguły następuje po upływie ok.10 dni w zależności od warunków atmosferycznych. Zaleca się wykonanie fugi półokrągłej za pomocą fugówki lub giętkiej rurki. Zarobioną zaprawę należy zużyć w ciągu 1 - 2 godzin. Świeżo wzniesiony mur należy chronić przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak (mróz, porywiste wiatry, bezpośrednie promienie słoneczne oraz deszcz). Minimalna temperatura podłoża i otoczenia podczas prac wynosi +5O C. Przy murowaniu ogrodzeń z cegły klinkierowej prosimy pamiętać, aby nie zalewać słupków betonem, gdyż nadmierna wilgoć stanowczo zwiększa ryzyko powstania wykwitów.
Produkt zawiera cement i wapno; w połączeniu z wodą daje odczyn alkaliczny. W związku z tym należy chronić oczy i skórę. W przypadku zetknięcia zaprawy ze skórą należy miejsce kontaktu przemyć dokładnie wodą. W przypadku kontaktu zaprawy z okiem konieczne jest obfite przemycie oka wodą oraz bezzwłoczne zasięgnięcie porady lekarza. Patrz również nadruk na opakowaniu.
grupa zaprawy: M5 wg PN-EN 998-2
deklaracja zgodności: 04120405
wytrzymałość na
ściskanie: > 5 N/mm2
uziarnienie: 0-4 mm
temperatura obróbki: > +5°C
czas zużycia: ok. 2 godz.
zużycie wody: ok. 3,5 l na 30 kg
wydajność: ok. 19,5 l na 30 kg
Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt