chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Taśmy, folie, siatki

Czytaj więcej chemia budowlana -

Arsanit Ceramik CE-02

Klej do płytek elastycznych

  właściwości  

Klej CERAMIK CE-02 ELASTYCZNY jest specjalną zaprawą klejową, mrozo i wodoodporną o wszechstronnym zastosowaniu. Wytrzymały na temperatury od -20oC do +60oC. Charakteryzuje się bardzo wysoką przyczepnością, zwiększoną elastycznością, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Jest bardzo wygodny, łatwy w użyciu, a zarazem bardzo wydajny.

  zastosowanie  

Klej CERAMIK CE-02 ELASTYCZNY stosuje się do przyklejania glazury i terakoty, płytek elewacyjnych z kamienia naturalnego, kamionkowych i kamiennych na każde suche lub wilgotne podłoże z materiałów ceramicznych, prefabrykatów betonowych, gazobetonie, tynkach tradycyjnych, przy wylewkach na ogrzewaniu podłogowym, suchych lastrykach, na płytach kartonowo-gipsowych, tynkach gipsowych. Można go stosować w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym do murowania, wyrównywania i szpachlowania. Doskonale nadaje się na balkony i tarasy.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki 25 kg, paleta 48 worków, 1200 kg
Prace należy wykonywać w temperaturze od +5oC do +25oC. Podłoże, na które stosuje się klej CERAMIK CE-02 ELASTYCZNY powinno być suche, czyste, wolne od tłuszczu, resztek farb i innych powłok malarskich. Podłoża silnie chłonne należy zagruntować EMULSJĄ EG-016 GRUNTUJĄCĄ lub GRUNTEM AG-015 AKRYLOWYM. W przypadku klejenia na podłoża trudne, niestabilne, należy wykonać próbę przyczepności.
Zaprawę klejową CERAMIK CE-02 ELASTYCZNY należy nanieść na przygotowane podłoże za pomocą pacy zębatej o długości zębów 3-8mm. Przyklejanie płytek należy wykonać w czasie do 20 minut od nałożenia zaprawy na podłoże. Czas korygowania płytki wynosi ok. 10 minut. Grubość warstwy nie powinna przekraczać 5mm. Po całkowitym związaniu należy przystąpić do spoinowania. Uwaga: Nie należy moczyć płytek przed klejeniem!
Klej zawiera cement. Z wodą daje odczyn alkaliczny. Chronić oczy i skórę. W przypadku zatarcia oka przepłukać dużą ilością wody, a następnie skontaktować się z lekarzem.
Skład: Cement, portlandzki, wypełniacze, mineralne, modyfikatory
Proporcje mieszanki: 0,28 t 0,30 l wody na 1 kg zaprawy 7,0 t 7,5 l wody na 25 kg zaprawy
Czas wstępnego dojrzewania ok.: 5 minut
Czas gotowości do pracy ok.: 3-4 godzin
Czas otwarty pracy min.: 20 minut
Czas korygowania płytki: 15-20 minut
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C
Użytkowanie posadzki: po 24 godzinach
Fugowanie: po 24 godzinach
Min. grubość warstwy kleju:2 mm
Max. grubość warstwy kleju: 5 mm
Zawartość rozpuszczalnego chromu (VI): < 0,0002 %. w gotowej masie wyrobu
Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt