chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Taśmy, folie, siatki

Czytaj więcej chemia budowlana -

ASO- Flexfuge

Cementowa zaprawo do spoinowania

  właściwości  

- Wodoodporna, mrozoodporna, także na cykle zamarzania i odmarzania
- odporna na brud
- łatwa w użyciu i konserwacji
- szybko twardniejąca
- elastyczna
- paroprzepuszczalna
- stosowana w systemach ogrzewania podłogowego

  zastosowanie  

ASO- Flexfuge nadaje się do fugowania okładzin ceramicznych, klinkierowych, okładzin z kamionki, fajansu itp. w basenach, pomieszczeniach mokrych i wilgotnych, budynkach użyteczności publicznej i mieszkalnych, w obiektach przemysłowych, na tarasach, loggiach, balkonach, elewacjach, w basenach, w systemach ogrzewania podłogowego itp. ASO- Flexfuge nadaje się także do spoinowania kamienia naturalnego pod warunkiem sprawdzenia czy nie występuje przebarwienie okładziny. Do fugowania okładzin ściennych zalecamy stosować ASO-Fugenbunt.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
worki po 6 kg i 25kg
Płytki przed wypełnieniem spoin powinny być czyste zwłaszcza bez zaprawy klejowej. Ewentualne zabrudzenia spoiny i powierzchni płytek usunąć. Okładzinę oczyścić wilgotną ściereczką. Zaprawa klejowa do płytek musi być całkowicie związana, w przeciwnym razie może dojść do przebarwień spoiny. Silnie chłonne okładziny należy równomiernie zwilżyć wodą.
Brzegi płytek muszą być czyste i wolne od substancji pogarszających przyczepność zaprawy. Spoinowanie okładzin na cienkowarstwowym kleju można przeprowadzać po 3-^72 godzinach od momentu ich ułożenia, w zależności od zastosowanego kleju. Przy stosowaniu kleju grubowarstwowego, spoinowanie przeprowadzić, gdy jest on równomiernie związany i suchy. W momencie spoinowania, powierzchnia płytek powinna mieć taka sama temperaturą, nie należy fugować np. nierównomiernie zacienionych powierzchni.
Konsystencję ASO-Flexfuge dopasować do chłonności okładziny ceramicznej i podłoża.
1. Do przygotowywania ASO-Flexfuge należy używać tylko czystej wody w czystych naczyniach. W zależności od pożądanej konsystencji, do ilości 4^5 litrów wody dodać 25 kg ASO-Flexfuge i wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Zalecamy mieszanie za pomocą wiertarki z mieszadłem (300^500 obr/min). Po wymieszaniu odczekać ok.4 min i przemieszać ponownie. Aby uniknąć: różnic w odcieniach należy zawsze zachowywać taką samą proporcję wody i fugi przy mieszaniu.
2. ASO-Flexfuge wprowadza się do spoin w okładzinach ściennych i podłogowych za pomocą packi, lekko przyciskając, a następnie zgarnia się pozostałości do czysta, ustawiając: packę pod kontem do szczeliny, tak aby uzyskać wypełnienie całej objętości spoiny
3. Po stężeniu zaprawy fugowej (sprawdzić przez naciśnięcie palcem) zmyć brzegi fugi za pomocą wilgotnej gąbki. Po 10--15 minutach umyć wilgotną gąbką do czysta całą powierzchnie okładziny.
4. Szczeliny dylatacyjne, przeznaczone do wypełnienia elastycznymi uszczelniaczami (np. z serii ESCOSIL 2000) chronić przed zanieczyszczeniem. Ewentualne zabrudzenia usunąć, a powierzchnię oczyścić wilgotną ściereczką lub gąbką.
- W trakcie wypełniania szczelin do zaprawy nie dodawać wody i nie mieszać ze świeżą zaprawą. Niebezpieczeństwo przebarwień.
- Należy używać tylko czystej wody i czystych narzędzi.
- Przed rozpoczęciem fugowania należy dokładnie oczyścić podłoże.
- Przestrzegać czasu wiązania zaprawy klejowej i zaprawy spoinowej. W przypadku zbyt wczesnego spoinowania istnieje ryzyko przebarwień.
- W przypadku przeciągów lub silnego nasłonecznienia należy chronić fugi przed zbyt szybkim wysychaniem, np. poprzez przykrycie folią lub poprzez wielokrotne lekkie nawilżanie fug.
- Do czasu stwardnienia chronić ASO Flexfuge przed deszczem i mrozem!
Skład: cement, wypełniacze, dodatki
Kolory: cementowoszary, antracytowoszary, średnioszary
Temperatura aplikacji (powietrza i podłoża): od +5°C do +25°C
Czas obrabialności *): około 30 minut
Opakowania: worki po 6 kg i 25kg
Szerokość spoin: od 4mm do 20mm
Można chodzić po *): około 2 godzinach
Można obciążać *): nie wcześniej niż po 1 dniu
Wytrzymałość na ściskanie:
- po 24 godzinach - około 18 N/mm2
- po 7 dniach - około 29 N/mm2
- po 28 dniach - około 38 N/mm2
Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu *):
- po 24 godzinach - około 0,9 N/mm2
- po 7 dniach - około 5,5 N/mm2
- po 28 dniach - około 6,0 N/mm2
Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt