chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Taśmy, folie, siatki

Czytaj więcej chemia budowlana -

Basic KMG 05

Zaprawa klejąca

  właściwości  

Mineralna zaprawa klejąca na bazie szarych cementów, modyfikowana polimerami, wodoodporna, tiksotropowa, wiążąca hydraulicznie. Zaprawa do klejenia okładzin ceramicznych metodą cienkowarstwową.

Źródło: Murexin

  zastosowanie  

Modyfikowana polimerami, wiążąca hydraulicznie, tiksotropowa, na bazie cementów szarych, cienkowarstwowa (do 7 mm), wodoodporna zaprawa klejąca do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Do klejenia okładzin ściennych i podłogowych z płytek ceramicznych, glazury, terakoty, płytek kamiennych oraz cementowych. Służy do klejenia okładzin na podłożach betonowych, betonie lekkim, tynkach wapienno-cementowych, tynkach cementowych, bloczkach z betonu lekkiego, jastrychach cementowych bez ogrzewania podłogowego.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
25 kg worek 48 worków / 1.200 kg na palecie

Magazynowanie:
W pomieszczeniach suchych , na paletach w oryginalnych opakowaniach przez ok 12 miesięcy.
Podłoże musi być suche, nieprzemarznięte, mocne, nośne, nieodkształcalne, niezakurzone i niezapylone, niezaolejone, niezatłuszczone, wolne od środków pogarszających przyczepność. Stosować na podłożach takich jak: beton, jastrychy cementowe nieogrzewane, tynki cementowe, tynki wapienno-cementowe, bloczki z betonu lekkiego. Nie stosować na podłożach z drewna, metalu, tworzywa sztucznego, na podłożach cementowych przed zakończeniem procesów skurczowych.
Mieszanie:
Mieszać z wodą przez ok. 3 minuty, w czystym naczyniu do uzyskania jednorodnej masy. Po ok. 3 minutach ponownie przemieszać.

Stosowanie:
Zaprawę klejącą nanosić w dwóch cyklach roboczych. W pierwszym etapie nanieść cienką warstwę kontaktową, następnie na jeszcze świeżą pierwszą warstwę nanieść równomiernie drugą warstwę kleju za pomocą pacy zębatej nachylonej pod kątem ok. 45 - 60°. Płytki układa ć na warstwie kleju lekko dociskając. Ew. zabrudzenia płytek resztkami kleju usunąć za pomocą gąbki zwilżonej w wodzie. Podczas układania okładzin na zewnątrz, w miejscach o duŜych obciążeniach mechanicznych, w basenach zaleca się stosowanie metody kombinowanej (Buttering-Floating) polegającej na nanoszeniu zaprawy zarówno na podłoże
jak i na płytkę.
Oklejoną powierzchnię chronić przez ok. 24 do 48 godz. przed obciążeniami mechanicznymi - ruchem pieszym.
Zapotrzebowanie wody: ok. 0,26 l/kg (ok. 6,5l/25kg)
Czas dojrzewania: ok. 5 min
Czas zużycia: ok. 2 godz.
Czas otwarty: ok. 20 min
Czas korygowania: ok. 5 min
Max gr. warstwy: 5 mm
Zużycie: ok. 1,6 kg/m2/mm grubości, średnio ok. 3,0 kg/m2, zależy od rodzaju płytek.
Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt