chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Folia dachowa – zanim położysz dach

Folia dachowa – zanim położysz dach

08.08.2013
Dach opiera się na konstrukcji zwanej więźbą dachową. Dalej układana jest warstwa paroizolacyjna, następnie termoizolacyjna, a na krokwiach albo na deskowaniu w zależności od wybranego rozwiązania tzw. warstwa wstępnego krycia, czyli popularna folia dachowa. Najlepiej zastosować trójwarstwową np. folię dachową PREFIX 3000 PLUS, w których film funkcyjny znajduje się między dwiema warstwami włókniny. Dzięki temu membrana jest odporna na uszkodzenia mogące powstać w wyniku tarcia spodniej powierzchni folii po powierzchni krokwi lub deskowania.

Chemia budowlana - Logo Prefix
Logo Prefix
Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze membrany jest wodoszczelność mierzona odpornością folii na nacisk słupa wody. Najlepsze dostępne w Polsce produkty m.in. PREFIX METAL i PREFIX 3000 PLUS wytrzymują nacisk 5 m słupa wody (mają klasę W1).

Następną istotną kwestią jest paroprzepuszczalność, czyli jaką ilość pary wodnej może przepuścić powierzchnia folii. Im wyższa wartość Sd, tym niższa paroprzepuszczalność. Większość membran ma Sd=0,02 m, m.in. PREFIX METAL i PREFIX 3000 PLUS. Wybranie takiej membrany, o wysokiej paroprzepuszczalności uchroni nas przed gromadzeniem się zbyt dużych ilości wilgoci w ociepleniu poddasza, co z kolei źle wpływa na jego właściwości termoizolacyjne.

REKLAMA:


Inną ważną cechą membrany jest jej gramatura czyli masa powierzchniowa, od której zależy wytrzymałość mechaniczna membrany. Im wyższa jej wartość, tym lepsza wytrzymałość membrany. Przed zakupem też, koniecznie sprawdźmy, czy produkt t.j. PREFIX METAL i PREFIX 3000 PLUS jest odporny na działanie promieni UV. Ma to kluczowe znaczenie w trakcie robót montażowych, ponieważ właśnie wtedy folia dachowa narażona jest na stałe działanie słońca, które niszczy jej strukturę (powstają dziury, co w konsekwencji prowadzi do przeciekania dachu).

Dopiero na tak przygotowanym podłożu dekarz mocuje kontrłaty (pionowe) i łaty (poziome), a na nich dachówki betonowe lub ceramiczne. PREFIX ma w swojej ofercie również paraizolacyjną folię PREFIX Active na bazie włókniny polipropylenowej oraz całą gamę akcesoriów dachowych.

PREFIX to grupa profesjonalnych produktów budowlanych oferowanych w grupach asortymentowych: chemia budowlana, izolacje budowlane, pokrycia dachowe, drzwiczki i klapy rewizyjne, akcesoria do suchej zabudowy.

Linia PREFIX cieszy się uznaniem zarówno wśród firm wykonawczych, jak również klientów indywidualnych realizujących budowę domu. Nasi klienci doceniają profesjonalny serwis - porady techniczne doradców przy wyborze technologii oraz materiałów, tworzenie specyfikacji obiektowych i wycen oraz dobór optymalnego rozwiązania.

Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów stale ulepszamy ofertę rynkową, wprowadzając nowe produkty sygnowane marką PREFIX. Wysokiej jakości produkty spełniają rygorystyczne normy branżowe i oferowane są po konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do oddziałów!

Autor: SIG Sp. z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt