chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Mistrzowska izolacja z Soudal

Mistrzowska izolacja z Soudal

23.07.2012
Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Piana pistoletowa Soudafoam, masa poliuretanowa Soudaflex oraz silikon neutralny Silirub2 - oto produkty Soudal zastosowane w jednej z najpiękniejszych konstrukcji związanych szczególnie z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej – na Stadionie Narodowym w Warszawie. Użyto ich przede wszystkim w uszczelnianiu konstrukcji schodów, które musiały wytrzymać próbę dziesiątek tysięcy nóg kibiców footballu.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
W nowoczesnej architekturze beton cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czego dobrym przykładem jest… Stadion Narodowy. Nowoczesne prefabrykowane elementy betonowe stwarzają ciekawe możliwości zarówno w zakresie kształtowania konstrukcji, jak i samego montażu. W wykorzystaniu tego materiału nie można jednak zapominać o właściwej dylatacji, bo to od niej zależy prawidłowa praca poszczególnych części budowli. Dylatacja wymaga jednak również odpowiedniej izolacji. Dlatego też w jednym z najpopularniejszych obiektów minionych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej zastosowano produkty Soudal.

REKLAMA:


Schody na medal


W ciągu komunikacyjnym na Stadionie Narodowym wykorzystano masę poliuretanową Soudaflex 40 FC. Produkt idealnie nadaje się do spoinowania dylatacji w posadzkach z płyt betonowych, oraz uszczelniania rozmaitych spoin o dużej ruchomości.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Ta trwale elastyczna masa przenosi duże obciążenia dynamiczne, a także pochłania drgania i wibracje. Podczas prac budowlanych wykorzystano także Soudafoam Gun Classic. Ta jednoskładnikowa pistoletowa poliuretanowa pianka montażowo-uszczelniająca cechuje się dobrą izolacyjnością termiczną i akustyczną, wysoką wydajnością, stabilnością wymiarów oraz krótkim czasem utwardzania. Z kolei w celu uszczelnienia aluminiowych elementów fasady obiektu użyto silikonu neutralnego Silirub 2, który cechuje trwała elastyczność po utwardzeniu, a także doskonała przyczepność do podłoży porowatych i nieporowatych m.in. do kamienia, muru, cegły, betonu, drewna, aluminium, w tym również pokrytego malarskimi powłokami proszkowymi, szkła i powierzchni szkliwionych, PCV i akrylu. Produkt odporny jest na działanie warunków atmosferycznych, w tym na promieniowanie UV, co jest szczególnie ważne w tak dużych odkrytych obiektach jak Stadion Narodowy. Idealnie sprawdza się jako fuga w budynkach z prefabrykatów betonowych oraz jako uszczelnienie i połączenie szklarskie w produkcji okien.


Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt