chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Skalna wełna mineralna STEPROCK marki ROCKWOOL

Skalna wełna mineralna STEPROCK marki ROCKWOOL

22.03.2012
Wszyscy znamy problemy związane z akustyką budynków wielorodzinnych. Poczynania sąsiadów potrafią być czasem aż nazbyt słyszalne. Rozwiązaniem tego typu problemów przy podłogach pływających jest odpowiednia izolacja, teraz jeszcze skuteczniejsza, dzięki nowej skalnej wełnie mineralnej STEPROCK marki ROCKWOOL.

Chemia budowlana - Skalna wełna mineralna STEPROCK marki ROCKWOOL


REKLAMA:


STEPROCK to najnowsza propozycja w ofercie firmy ROCKWOOL. W produktach tej linii wykorzystano właściwości wełny skalnej, które bezpośrednio wpływają na nasz komfort akustyczny i termiczny. Do izolacji podłóg pływających dobrze jest użyć sprężystego materiału z wełny, który oddziela warstwę podkładu (np. wylewki betonowej) od stropu. W ten sposób znacząco zmniejszamy przenoszenie dźwięków uderzeniowych (np. tupania) oraz powietrznych, a także zapewniamy sobie komfortową temperaturę podłogi.

Chemia budowlana - Skalna wełna mineralna STEPROCK marki ROCKWOOL


Zminimalizowanie przenikania hałasu to nie tylko wymóg formalny, ale przede wszystkim zapewnienie odpowiednich warunków do pracy, snu czy odpoczynku. Dodatkowo, izolacyjność termiczna wełny skalnej w znaczący sposób ogranicza straty ciepła, mocno odczuwalne w pomieszczeniach sąsiadujących z lokalami nieogrzewanymi, czy znajdujących się nad zimnymi piwnicami i lokalach na parterze. Komfort cieplny to także komfort ekonomiczny - niższe koszty ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych stanowią twardy argument, zwłaszcza w sezonie grzewczym.

Oprócz doskonałych właściwości akustycznych, termicznych i najwyższej odporności ogniowej, produkty z serii STEPROCK charakteryzuje również możliwość montażu z różnymi podkładami podłogowymi wykonywanymi na mokro (betonowymi) i sucho (płyty OSB, płyty gipsowo-włóknowe). Pozwala to na dowolność w wyborze pozostałych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych, a w przypadku podkładów suchych na obniżenie ceny robocizny i czasu realizacji inwestycji.

Chemia budowlana - Skalna wełna mineralna STEPROCK marki ROCKWOOL


Parametry wytrzymałościowe podłóg z izolacją ze skalnej wełny ROCKWOOL spełniają europejskie standardy i wymogi techniczne. Dzięki temu jest to inwestycja na lata – podłoże z izolacją płytami STEPROCK zachowuje swoje właściwości i doskonale sprawdzi się tak w pomieszczeniach mieszkalnych czy biurowych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Autor: Rockwool - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt