chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Listwy podtynkowe Sto-Anputzleiste

Listwy podtynkowe Sto-Anputzleiste

23.09.2011
Bezspoinowy system dociepleń, jak wiadomo, jest tak dobry jak elementy, które go tworzą. Jednym z nich są spoiny łączące okna i drzwi. Listwy Sto-Anputzleiste oferują rozwiązania trwałe i mogą być zastosowanie w różnych sytuacjach montażowych.

Chemia budowlana - Listwy podtynkowe Sto-Anputzleiste
Tam, gdzie kończy się płyta termoizolacyjna i zaczyna okno, niezbędne jest specjalne łączenie. Aby trwale zabezpieczyć powstałą spoinę przed wnikaniem wody, stosuje się listwy podtynkowe, które amortyzują ruchy sąsiadujących elementów. Szczególnie w sytuacji, gdy okna osadzone są w licu muru lub są wysunięte przed mur, co powoduje, że płaszczyzna izolacji zachodzi na ramę okna, konieczne są wysokiej jakości listwy podtynkowe, które minimalizują mostki termiczne.
REKLAMA:


W wielu przypadkach wybór nowej listwy Sto-Anputzleiste Perfekt to trafna decyzja. Profil ten składa się z dwóch zachodzących na siebie części i kompensuje ruchy do 3 mm dzięki mechanizmowi teleskopowemu. Ponieważ jest bardzo wąski, można go stosować również po przyklejeniu płyt termoizolacyjnych. Listwy podtynkowe można łączyć ze sobą z przesunięciem, nawet w przypadku, gdy długość montażowa przekroczy 2,30 m.

Chemia budowlana - Listwy podtynkowe Sto-Anputzleiste
W przypadku znacznej grubości warstwy dociepleniowej oraz przy oknach osadzonych w płaszczyźnie izolacji, wymagana jest listwa podtynkowa, która będzie ruchoma we wszystkich trzech kierunkach: listwa Sto-Anputzleiste Profi ze zintegrowaną taśmą poliuretanową.

Dla okien głębiej osadzonych w murze właściwym wyborem jest listwa Sto-Anputzleiste Standard.

Listwy podtynkowe Sto-Anputzleiste:Listwa Sto-Anputzleiste Standard:


do okien głębiej osadzonych w murze.

Listwa Sto-Anputzleiste Perfekt:


do stosowania w nowym budownictwie w oknach osadzonych w licu muru lub w przypadku renowacji starych budynków z zastosowaniem grubszych warstw dociepleniowych.

Listwa Sto-Anputzleiste Profi:


do nowych budynków z oknami wysuniętymi przed mur (w płaszczyźnie izolacji) lub do okien osadzonych w licu muru przy grubościach termoizolacji powyżej 160 milimetrów.

Źródło: Sto
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
Chemia budowlana - Listwy podtynkowe Sto-Anputzleiste


Autor: Sto - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt