chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Kleje silanowe Bona do podłóg drewnianych

Kleje silanowe Bona do podłóg drewnianych

09.08.2011
Wybór kleju jak tak samo ważny jak wybór samej podłogi. To od niego w dużej mierze będzie zależeć trwałość i wygląd naszej drewnianej posadzki. Dlatego ważne jest, aby do przyklejenia podłogi drewnianej używać dobrej jakości kleju. Klej jest tą częścią posadzki, która jest odpowiedzialna za jej trwałość. To klej ma trwale przymocować elementy drewniane do podkładu i absorbować naprężenia drewna nie przenosząc ich na podkład. Bardzo często zdarza się, że klient, czy inwestor chcąc obniżyć koszty podłogi stara się oszczędzić na kleju, którego przecież nie widać. Przy ograniczonym budżecie lepiej jest oszczędzić pieniądze na drewnie, czy sposobie jego zabezpieczenia /lakiery, oleje/ niż na kleju. Spoina klejowa powinna spełniać swoje zadanie przez długie lata, a lakier można wyszlifować i położyć ponownie.

Chemia budowlana - Kleje silanowe Bona do podłóg drewnianych
Może wielu z Państwa to zaskoczy, ale Bona jest europejskim liderem w produkcji i sprzedaży klejów do podłóg drewnianych. Stało się to po wprowadzeniu do produkcji klejów silanowych.
REKLAMA:


Kleje silanowe stanowią najnowszą generację klejów, która łączy w sobie zalety kleju poliuretanowego
dwuskładnikowego - szybkość wiązania i stabilność spoiny - oraz jednoskładnikowego - łatwość aplikacji.
Kleje silanowe są pozbawione wad, jakie mają kleje poliuretanowe.

Bona jako pierwsza na świecie wprowadziła do swojej oferty silanową barierę wilgoci Bona R 580. Od tej pory posiadają pełną ofertę tych produktów. Jakie są najważniejsze zalety tych produktów i jakie dają one korzyści?

Produkty te nie są toksyczne, nie szkodzi zdrowiu rzemieślników, użytkowników podłóg oraz nie szkodzi
środowisku naturalnemu.
- Produkty te nie zawierają wody i rozpuszczalników, nie mają negatywnego wpływu na drewno.
- Kleje te są szybko wiążące, skracają czas wykonania usługi.
- Mają długi czas otwarcia, pozwalają na pracę bezstresową.
- Są łatwe do starcia z polakierowanej powierzchni, idealnie nadają się do przyklejania gotowych polakierowanych parkietów.
- Zachowują kształt zębów szpachli, gwarantują uzyskanie doskonałego rezultatu.
- Są klejami elastycznymi na granicy klejów twardo i miêkko elastycznych, gwarantują uzyskanie doskonałego
rezultatu.
- Nie wymagają zastosowania gruntu, pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy.Kleje silanowe Bona do podłóg drewnianych oferują pewny i skuteczny sposób przyklejania podłóg.

Kleje te dzięki swoim nadzwyczajnym właściwościom elastycznym /nie są zbyt elastyczne ani nie są zbyt mało
elastyczne/ pozwalają na przyklejanie parkietów do niezbyt mocnych podkładów. Po prostu kleje te absorbują naprężenia, jakie powstają w drewnie i nie przenoszą je na podkład. Oznacza to, że w przypadku słabszych podkładów naprężenia, jakie powstają w drewnianej podłodze nie są przyczyna zerwania podkładu, na którym leży podłoga.

Pełna oferta produktów silanowych oferuje wszystko to, co jest niezbędne do przyklejania każdego rodzaju drewna i każdego rodzaju podłogi. To najlepszy wybór dla nowoczesnych i świadomych profesjonalistów montujących podłogi drewniane.
Chemia budowlana - Kleje silanowe Bona do podłóg drewnianych
Dla rzemieślników istotne jest to, że zastosowanie kleju silanowego naprawdę oszczędza czas dzięki szybkiemu wiązaniu i łatwemu ich nakładaniu. Klej ma długi czas otwarcia, co sprawia, że parkieciarz może spokojnie pracować. Jeżeli chce się skrócić czas wiązania można do kleju dodać odrobinę wody. Ponieważ produkty są łatwe do usunięcia z rąk i narzędzi nie powodują brudzenia rąk na czarno. Jeśli razie przypadkowego zabrudzenie powierzchni klepki, klej można łatwo zebrać. Oznacza to, że nie ma ryzyka konieczności ponownego szlifowania podłogi w przypadku pobrudzenia klejem polakierowanej klepki.

Unikalna kombinacja elastyczności i wytrzymałości gwarantuje prawidłowe przyklejanie i pracę podłogi przez cały okres ich użytkowania.

To są powody, które pozwalają zrozumieć, dlaczego parkieciarze wolą używać kleje silanowe z oferty Bona. Czasami słyszymy pytanie: dlaczego warto przyklejać podłogi drewniane, a nie zostawiać je w postaci podłogi pływającej? Mocowanie podłogi drewnianej klejem do podkładu zapewnia komfort i do 50% redukuje hałas podczas chodzenia po niej. Również podczas renowacji podłogi lepiej jest, kiedy jest ona przyklejona do
podkładu. Elastyczny i mocny klej sprawia, że łatwiej jest podłogę szlifować, szpachlować i lakierować.
Przyklejona do podkładu podłoga jest trwalsza i dłuższa w użytkowaniu.

Pełna oferta produktów silanowych to:


- Bona R580 - szybko schnąca 1-komponentowa bariera antywilgociowa. Może ona być używana również jako
2-komponentowa. Wystarczy dodać odrobinę wody, a będzie wysychać jeszcze szybciej.
- Bona R850 - klej do podłóg warstwowych i masywnego parkietu oraz desek.
- Bona R850 T klej Bona R850 o wyższej lepkości przeznaczony do aplikacji pistoletem lub Bona Optispread.
- Bona R844 klej przeznaczony do przyklejania podłóg warstwowych. Bona R880 - kl ej montażowy doskonały do mocowania listew, stopni i itp.

Źródło: BonaAutor: Bona-Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt