chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Docieplanie sufitów w piwnicy w systemie Ceresit Ceretherm Wool Garage

Docieplanie sufitów w piwnicy w systemie Ceresit Ceretherm Wool Garage

29.05.2009

Ciepły garaż = ciepły dom!


Lubimy uczucie ciepła i komfortu, którego nic nam nie odbiera.. Ciepło trudno jednak zatrzymać, ucieka szczelinami, ścianami, oknami, mostkami, a nawet… podłogą! Właściciele domków z podziemnymi garażami znają to uczucie… podobnie jak lokatorzy mieszkań nad nieogrzewanymi piwnicami.

Chemia budowlana - Docieplanie sufitów w piwnicy w systemie Ceresit Ceretherm Wool Garage
System Ceresit Ceretherm Wool Garage

Problem uciekającego przez podłogę ciepła to kwestia tak stara, jak stara jest historia architektury. Pojawia się wtedy, kiedy pod lokalem użytkowym znajduje się inne, nieogrzewane pomieszczenie. Najczęściej stosowane rozwiązanie – czyli umieszczanie warstw termoizolacyjnych na stropie i przykrywanie ich podłogą, nie do końca rozwiązuje problem, ponieważ wyziębiony strop pobiera ciepło również od znajdujących się na nim ścian.
Nowy w ofercie Ceresit system ociepleń Ceresit Ceretherm Wool Garage, to skuteczne rozwiązanie izolacji stropu, polegające na instalacji warstwy płyt wełny mineralnej na suficie kondygnacji nieogrzewanej.
Chemia budowlana - Docieplanie sufitów w piwnicy w systemie Ceresit Ceretherm Wool Garage
Dzięki temu, masywne konstrukcyjne warstwy stropu odizolowane są od wpływu niskich temperatur panujących na tym poziomie. Ciepły strop nie odbiera energii z pomieszczeń ogrzewanych i wrażenie dyskomfortu wywołane dużą różnicą temperatur na wysokości pomieszczenia znika.
Izolacja termiczna umieszczana na spodniej powierzchni stropu powoduje również ograniczenie wpływu mostków termicznych w miejscach jego styku ze ścianami.
Niepodważalną zaleta systemu Ceresit Ceretherm Wool Garage jest także jego niepalność podnosząca poziom bezpieczeństwa budynku nie tylko w przypadku izolowania stropów nad garażami wielostanowiskowymi. Dzięki zastosowaniu systemu poprawia się również akustyka przegrody oraz garażu, czy piwnicy. Rozwinięta struktura powierzchni oraz laminarny układ włókien wełny mineralnej sprawiają ze zmniejsza się intensywność odbicia fal dźwiękowych. Zostają one po prostu rozproszone i pochłonięte.
Chemia budowlana - Docieplanie sufitów w piwnicy w systemie Ceresit Ceretherm Wool Garage
W skład systemu Ceresit Ceretherm Wool Garage wchodzą materiały znane już z oferty Ceresit. Specjalne płyty wełny mineralnej o laminarnym układzie włókien, o fazowanych krawędziach mocowane są za pomocą zapraw klejących do wełny mineralnej Ceresit CT 180 i CT 190. Powierzchnia płyt pokrywana jest preparatem gruntującym Ceresit CT 16 (w wypadku płyt niegruntowanych fabrycznie). Role warstwy wykończeniowej może pełnić tynk mineralny Ceresit CT 137 o fakturze kamyczkowej z ziarnem 1,5mm lub farba silikonowa Ceresit CT 137 aplikowana na tynk lub bezpośrednio na zagruntowaną powierzchnie płyt wełny mineralnej.
Chemia budowlana - Docieplanie sufitów w piwnicy w systemie Ceresit Ceretherm Wool Garage
Chemia budowlana - Docieplanie sufitów w piwnicy w systemie Ceresit Ceretherm Wool Garage

Autor: Henkel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt