chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Izolacja pianką BASF Basotect®

Izolacja pianką BASF Basotect®

04.05.2011
Specjalna pianka BASF Basotect® została ostatnio po raz pierwszy zastosowana do izolacji rur terminalu gazu płynnego (LNG) w Korei. Osłony rur wykonane z Basotect zapewniają energooszczędną izolację cieplną, są łatwe w montażu i charakteryzują się trudnozapalnością. LNG to gaz ziemny, który jest przejściowo skraplany w bardzo niskich temperaturach, ponieważ w postaci płynnej daje się lepiej transportować i przechowywać. Ponieważ temperatura LNG musi być utrzymywana poniżej -162°C, konieczna jest skuteczna izolacja rur.

Według firmy SKI Insulation, dostawcy systemów zdejmowanych osłon izolacyjnych, osłony wykonane z Basotect wykazują wyższą energooszczędność, ponieważ są o 20 procent cieńsze i zapewniają o 50 procent lepszą izolację cieplną niż konwencjonalne materiały izolacyjne. "Basotect ma wysoką stabilność w niskich temperaturach. W testach laboratoryjnych materiał zachowuje swoje właściwości nawet w temperaturze około -200°C. Wysoka elastyczność i właściwości izolacyjne pianki pozostają przy tym nienaruszone, w przeciwieństwie do konwencjonalnych materiałów, które kruszą się w takich ekstremalnie niskich temperaturach" - mówi dr Peter Wolf, dyrektor ds. globalnego zarządzania produktem Basotect w firmie BASF.
REKLAMA:


Basotect jest łatwy i tani w montażu i stosowaniu. Firma SKI Insulation zauważyła, że systemy wykonane z lekkiej i elastycznej pianki Basotect można łatwo zdjąć, gdy sprawdza się szczelność rur, i ponownie założyć, w przeciwieństwie do zwykłych pianek, które praktycznie po zdjęciu nie nadają się już do użytku. Ta zaleta materiału BASF ma swoje odzwierciedlenie w niższych kosztach utrzymania. Ponadto Basotect charakteryzuje się trudnozapalnością, co dla firmy SKI Insulation jest ważnym kryterium zastosowania, ponieważ gaz ziemny jest łatwopalny.

Chemia budowlana - Izolacja pianką BASF Basotect®


Wszechstronna pianka Basotect


Basotect jest pianką o otwartych komórkach na bazie żywicy melaminowej, charakteryzującą się unikalnymi właściwościami. Ze względu na materiał bazowy jest trudnozapalny (klasa B1 wg DIN 4102) i może być stosowany do temperatury 240°C, zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Ze względu na swoją strukturę (otwarte komórki) pianka ta jest lekka (9 g/l), dźwiękochłonna, elastyczna nawet w niskich temperaturach i termoizolacyjna. Piankę Basotect stosowano w wielu projektach budowlanych w Azji, np. w National Aquatics Center (Pekin/Chiny), w Teatrze Wielkim Hefei (Chiny) i na stacjach metra linii 9 w Seulu (Korea).
Przeczytaj również: Moda na energooszczędność
Źródło: BASF

Autor: BASF - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt