chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Jak wybrać wykonawcę do ocieplenia budynku

Jak wybrać wykonawcę do ocieplenia budynku

06.05.2009
Branży budowlanej doskwiera brak fachowców. Wielu z nich opuściło Polskę w poszukiwaniu lepszych perspektyw na innych rynkach Unii Europejskiej. Jednakże część rodzimych wykonawców – prawdziwa elita – nie planuje wyjazdu z Polski. To specjaliści najwyższej klasy, którzy za dobrze wykonane zlecenie otrzymują godziwe wynagrodzenie i cieszą się doskonałą opinią wśród klientów. Takich ludzi należy odszukać i właśnie im powierzać prace ociepleniowo-tynkarskie.

Chemia budowlana - Jak wybrać wykonawcę do ocieplenia budynku
O profesjonalizmie ekip budowlanych świadczą:
Po pierwsze – kwalifikacje oraz znajomość nowych technologii i produktów,
Po drugie – doświadczenie i referencje,
Po trzecie – sposób przygotowania i prowadzenia prac.
REKLAMA:


Kwalifikacje na wagę złota
System ociepleniowy, nawet najwyższej jakości, nie spełni swojej roli, jeśli będzie wykonany nieumiejętnie, niezgodnie z instrukcjami producenta. Co więcej, nieprawidłowa aplikacja ocieplenia może sprawić, że system nie będzie prawidłowo funkcjonował, a na elewacji mogą pojawić się wady i uszkodzenia. W konsekwencji inwestor będzie narażony na nieprzewidziane dodatkowe koszty napraw i remontów. Dlatego wykonanie ocieplenia warto zlecić sprawdzonym fachowcom.
Liczący się producenci systemów ociepleń udostępniają stale aktualizowane listy przeszkolonych i godnych zaufania wykonawców. Można je otrzymać przy zakupie materiałów elewacyjnych. – Dryvit Systems przez cały rok szkoli ekipy budowlane z aplikacji i technologii systemów tynkarskich, zarówno w firmowym centrum szkoleniowym, jak i na placu budowy. Pomagamy również w opracowaniu trudnych detali elewacyjnych lub skomplikowanych rozwiązań ociepleniowych, a ponadto uczymy nowych technik i technologii ociepleń. Po ukończeniu szkolenia w naszym centrum aplikacji każdy pracownik firmy wykonawczej dostaje imienny certyfikat. Należy domagać się od wykonawcy okazania takiego dokumentu, jak również pisemnych referencji od dotychczasowych klientów. Z tymi ostatnimi warto również porozmawiać – radzi Jacek W. Kulig, dyrektor techniczny Dryvit Systems.

Chemia budowlana - Jak wybrać wykonawcę do ocieplenia budynku
Na własne oczy
Przed wyborem wykonawcy dobrze jest zobaczyć go przy pracy, np. na budowie, którą właśnie realizuje. Profesjonalnego wykonawcę łatwo rozpoznać już na placu budowy np. po sposobie przygotowania i przechowywania materiałów, dbałości o narzędzia, zabezpieczeniu okien i parapetów przed uszkodzeniem podczas robót elewacyjnych. Ponadto w dobrym zespole każdy wie, co ma robić, więc prace postępują sprawnie i szybko.
Gorsi wykonawcy nie dbają o porządek na budowie i zużywają zbyt wiele materiału, co widać gołym okiem po liczbie odpadów, które zostawiają podczas robót i po ich zakończeniu. Nie potrafią też zorganizować właściwie pracy i podzielić obowiązków – stąd przestoje i opóźnienia!
Dobrze jest również zobaczyć jeden z ukończonych budynków referencyjnych i osobiście sprawdzić, jak prezentuje się jego elewacja.

Chemia budowlana - Jak wybrać wykonawcę do ocieplenia budynku
Ociepleniowe abecadło
Bezspoinowy system ocieplenia (BSO) to jedna z najprostszych i najbardziej rozpowszechnionych technologii budowlanych. Takie budowlane abecadło. Szczegółowe instrukcje instalacji są łatwo dostępne, jednak niektórzy wykonawcy popełniają kardynalne błędy. – Powodują je zarówno niewiedza i brak doświadczenia wykonawcy, jak i presja inwestora, któremu zależy na dotrzymaniu terminów, nawet ze szkodą dla jakości ocieplenia – tłumaczy Jacek W. Kulig z Dryvit Systems. – Przestaje się wtedy zwracać uwagę na warunki pogodowe, zalecane przez producenta. Nie dotrzymuje się także wymogów technologicznych, takich jak właściwe przygotowanie materiału i podłoża, odpowiednio długi czas wysychania i dojrzewania poszczególnych warstw systemu ocieplenia czy ochrona świeżo nałożonych powłok przed niekorzystnym wpływem środowiska.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
Chemia budowlana - Jak wybrać wykonawcę do ocieplenia budynku
Sprawdzone produkty
Na polskich budowach nierzadko instaluje się niepełny system, do tego złożony z przypadkowych komponentów, zakupionych wyłącznie ze względu na ich niską cenę. Dbający o swą renomę profesjonalista nigdy nie zdecyduje się na montowanie wyrobu o nieznanych parametrach, bo rezultat jego pracy może być opłakany. – Właściwie dobrane produkty zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, a także bezpieczeństwo pożarowe, mają odpowiednie parametry wytrzymałościowe oraz termoizolacyjne. Aby uzyskać oczekiwany efekt, prace należy powierzyć sprawdzonym, wyszkolonym i doświadczonym rzemieślnikom, którzy wykonają elewację zgodnie z instrukcją producenta – podkreśla Jacek W. Kulig, dyrektor techniczny Dryvit Systems.Autor: Dryvit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt