chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Mira umożliwia odpowiedni wybór Jakości klejów

Mira umożliwia odpowiedni wybór Jakości klejów

02.09.2010
Chemia budowlana - Mira umożliwia odpowiedni wybór Jakości klejów

S1 S2 odkształcalne zaprawy klejące – kiedy podłoże ”pracuje”


Kleje do płytek Mira zaklasyfikowane S1 lub S2 pozwalają uzyskać warstwę klejącą o bardzo dużej elastyczności i najwyższej przyczepności. Umożliwia to układanie płytek na pracującym podłożu lub świeżym betonie bez ryzyka, że płytki się przemieszczą, pękną czy odspoją z powodu pracy podłoża czy skurczu betonu.

S2 – Kiedy wymagana jest ekstra elastyczność Kleje do płytek Mira zaklasyfikowane S2 mają podwójnie
wysoką elastyczność (odkształcalność) w warstwie klejącej i mogą „przyjąć” duże przemieszczenia podłoża. To zapewnia właściwe przyklejenie płytek szczególnie tam, gdzie stan lub rodzaj podłoża są niepewne. Mira 3130 superfix (biała) (C2TE S2) oraz Mira Z-FIX (C2TE S2) są szczególnie zalecane do szklanej mozaiki, marmuru itp. Kleje z klasyfikacją S2 są idealne na podłoża trudne, takie jak np. świeżo ułożony beton itd. Ponadto kleje te są polecane do płytek o dużym formacie.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Mira umożliwia odpowiedni wybór Jakości klejów

F szybkotwardniejący klej do płytek – kiedy liczy się czas


Jeśli sytuacja wymaga szybkiego zakończenia prac i oddania okładziny do użytkowania należy zastosować klej o oznaczeniu F!, który w normalnych warunkach umożliwia przystąpienie do fugowania już po 2-4 h od ułożenia płytek. Zalecany również wówczas, kiedy ograniczone czasowo dogodne warunki pogodowe nie pozwalają na zastosowanie kleju o długotrwałym procesie twardnienia. Mira 3230 superrapidfix (biała) (C2FT) oraz Mira 3250 superplanfix (C2F), z powodu krótkiego czasu twardnienia są idealne do zastosowania w intensywnie eksploatowanych obiektach użyteczności publicznej, gdzie pracę trzeba zakończyć w ciągu kilku godzin.

Chemia budowlana - Mira umożliwia odpowiedni wybór Jakości klejów

T klej o zmniejszonym spływie – eliminuje podparcie


Kleje o oznaczeniu T gwarantują, że maksymalne obsunięcie się w dół płytki osadzonej w zaprawie klejącej wyniesie nie więcej niż 0,5 mm na powierzchni pionowej lub pochyłej. Kleje Mira posiadające znak T trzymają płytkę w chwili klejenia tak dobrze, że możliwe jest wykonanie pracy bez podparcia, krzyżyków czy sznurka. Większość klejów Mira jest zaklasyfikowana T. Tę właściwość potrafi wykorzystać doświadczony glazurnik, który błyskawicznie ułoży płytki bez pomocy krzyżyków, sznurka czy podpórek.

Chemia budowlana - Mira umożliwia odpowiedni wybór Jakości klejów

E klej o wydłużonym czasie otwartym – mniejsze straty i mniejszy stres


Kleje Mira o oznaczeniu E mają ekstra długi czas otwarty pracy. Przez 30 min. po naniesieniu zaprawy klejącej i przeciągnięciu zębatą stroną pacy można układać na niej płytki i korygować je bez ryzyka obniżenia przyczepności. Daje to gwarancję dobrego wykonania pracy oraz optymalizuje proces układania płytek dzięki możliwości nanoszenia jednorazowo kleju na duże powierzchnie. Z wymienionych powodów Mira 3110 unifix (biały), Mira 3130 superfix (biała), Mira Z-FIX, oraz C2TE są zalecane do prac na dużych powierzchniach. Ponadto charakterystyczne dla klejów E jest to, że w zależności od temperatury i wilgotności pomieszczenia mogą stać w wiadrze do kilku godzin po wymieszaniu, co zmniejsza straty materiału.
Autor: Mira - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.1)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt