chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Mnogość systemów BSO

Mnogość systemów BSO

26.08.2010
Popularne od kilku lat tzw. docieplanie budynków w systemie BSO (bezspoinowy system ociepleń), dawniej nazywany metodą lekka mokra, to nic innego jak oklejenie budynku materiałem termoizolacyjnym, pokrycie go siatką i otynkowanie.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
O konieczności docieplania nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Oszczędność w wydatkach w trakcie użytkowania budynku, wchodzący na rynek budowlany system certyfikacji, ekologia – to chyba najlepiej przekonuje niejednego inwestora.
REKLAMA:


Większość producentów chemii budowlanej oferuje takie systemy na bazie swoich materiałów (z wyłączeniem materiału termoizolacyjnego). Mnogość oferowanych systemów może przyprawić o zawrót głowy.

Chemia budowlana jest w tym temacie mocno rozbudowana. Każdy z systemodawców oferuje kleje do termoizolacji, (w zależności od rodzaju systemu) proponuje typ termoizolacji, masę do zamocowania siatki, siatkę (lub proponuje jej typ), oraz zależny od wymagań środowiskowych i projektowych rodzaj tynku.
Oferty rynku ogólnie można podzielić na systemy oparte na wełnie mineralnej i styropianie. Wybór odpowiedniego systemu, warunkuje zastosowanie odpowiedniej chemii budowlanej. Wśród oferty systemowej najwięcej jest opcji na bazie styropianu. Uwarunkowane jest to tym, że dla indywidualnego inwestora oferta jest tańsza i łatwiejsza do wykonania. W obiektach użyteczności publicznej oraz co do których są specjalne zalecenia projektanta lub inwestora, montuje się systemy na bazie wełny mineralnej. System jest nieco droższy.

Waldemar Mulhstein
Autor: chemiabudowlana.info - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt