chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Taśmy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » taśmy, folie, siatki » Dlaczego ważne jest, by współczynnik U przegród był jak najniższy?

Dlaczego ważne jest, by współczynnik U przegród był jak najniższy?

17.08.2010
Dom jednorodzinny, zaprojektowany i wykonany tak, by współczynnik U przegród zewnętrznych był jak najniższy, jest obiektem energooszczędnym i ekonomicznym w utrzymaniu. Im wyższa izolacyjność termiczna ścian, tym niższe nakłady na ogrzewanie. Tak więc decydujący wpływ na koszty ogrzewania ma dobór ściany o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła U.

Do uzyskania możliwie najniższej wartości współczynnika U należy dążyć nie tylko w nowym, ale też w już istniejącym budownictwie. Nie wolno zapominać, że ściany zewnętrzne są jedną z dróg niekontrolowanej ucieczki ciepła. Konieczne jest więc ich zabezpieczenie. Przed podjęciem prac docieplających warto jednak zlecić fachowcom sprawdzenie, gdzie współczynnik U jest najwyższy i co jest tego przyczyną. Jedną z metod określania miejsc ucieczki ciepła jest termowizja.
REKLAMA:


Po obliczeniu współczynnika U dla przegród, inwestor zyskuje informację, czy i w jakim zakresie może zmniejszyć stopień przenikania ciepła przez ściany po zastosowaniu określonej grubości konkretnego materiału izolacyjnego (styropianu, wełny mineralnej, włókna celulozowego, polistyrenu ekstrudowanego i in.). Dodatkowa warstwa izolacyjna korzystnie wpływa na ciepłochronność ścian, stanowi też dodatkową i często pożądaną izolację akustyczną.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Taśmy, folie, siatki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt